Karizma Haber-karizmahaber.com

Sağlık Çalışanı, Kadınlara Yönelik Şiddete Karşı Beyaz Atkılı Yürüyüş Düzenlendi

Samsun Valisi İbrahim ŞAHİN 08 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle İlkadım ilçesi Çiftlik Caddesi Verem Savaş Dispanseri önünde düzenlenen, ‘Sağlık Çalışanı Kadınlara Yönelik Şiddetin Önlenmesi için Yürüyoruz’ temalı yürüyüşe katıldı.

Sağlık Çalışanı, Kadınlara Yönelik Şiddete Karşı Beyaz Atkılı Yürüyüş Düzenlendi
Aydın Tomakin( aydintomakin@gmail.com )
06 Mart 2015 - 23:56

   Samsun Valisi İbrahim ŞAHİN  08 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle İlkadım ilçesi Çiftlik Caddesi Verem Savaş Dispanseri önünde düzenlenen, ‘Sağlık Çalışanı Kadınlara Yönelik Şiddetin Önlenmesi için Yürüyoruz’ temalı yürüyüşe katıldı.

Samsun Valisi İbrahim ŞAHİN, protokol üyeleri, sağlık çalışanları ve Samsun Halkıyla beraber İlkadım ilçesi Çiftlik Caddesi Verem Savaş Dispanseri önünden başlayıp, Şehir Kulübüne kadar gidilip, başladığı yerde son bulan ‘Sağlık Çalışanı Kadınlara Yönelik Şiddetin Önlenmesi için Yürüyoruz’ temalı yürüyüşe katıldı.

İlkadım İlçesi Çiftlik Caddesi’nde gerçekleşen, beyaz atkıların dağıtıldığı ve yaklaşık bin kişinin yer aldığı yürüyüşün sonunda Samsun Valisi İbrahim ŞAHİN yaptığı konuşmasında, “08 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısı ile tüm sağlık çalışanları ve kamu çalışanları ile beraber aslında Pazar günü yapılması gereken programı biraz daha kalabalık olması ve farkındalık oluşturabilmemiz için bugüne aldık. Bu vesile ile 08 Mart Dünya Kadınlar Günü ‘nü kutluyoruz.

Şiddetin olmadığı bir dünya inşallah ortaya çıkar ve yaratılır temennisinde bulunmak istiyorum. Bu yürüyüşümüze katılan gazeteci dostlarımıza, kamu çalışanlarına ve bayan arkadaşlarımıza katılımlarından dolayı çok teşekkür ediyorum. İnanılmaz bir kalabalık var. Çok fazla duyuru olmamasına rağmen 08 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne olan saygı böyle bir yürüyüşü ortaya çıkardı. Taktığımız beyaz atkılar da kadın sağlık çalışanlarına karşı şiddete bir tepki, mesaj olsun diye bütün illerimize dağıtıldı.” dedi.

Yoğun katılımın olduğu ‘Sağlık Çalışanı Kadınlara Yönelik Şiddetin Önlenmesi için Yürüyoruz’ temalı yürüyüşe ayrıca, Vali Yardımcısı Mehmet Ali YILDIRIM, Ali Galip SARAL, Sağlık İl Müdürü Dr. Yusuf KÖKSAL, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Mustafa KASAPOĞLU, Gençlik ve Spor İl Müdürü Güven ÖZYURT, hastane yöneticileri ve başhekimleri, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, sivil toplum temsilcileri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANIMIZ SAYIN İDRİS GÜLLÜCE VALİLİĞİMİZİ ZİYARET ETTİ

İlimizde düzenlenecek olan bir dizi ziyaret ve programa katılmak üzere  Samsun’a gelen Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın İdris GÜLLÜCE, 06.03.2015 Cuma günü saat 15.00’de Samsun Valisi İbrahim ŞAHİN’i makamında ziyaret etti.

Valiliğimizi ziyaret eden Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın İdris GÜLLÜCE, Valilik binası önünde Samsun Valisi İbrahim ŞAHİN, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ, Vali Yardımcıları ve ilgili kurum müdürleri tarafından törenle karşılandı.

Karşılama töreninin ardından Valilik Şeref Defteri’ni imzalayan Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın İdris GÜLLÜCE, Samsun Valisi İbrahim ŞAHİN ile birlikte Valilik makamına geçti.

Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın İdris GÜLLÜCE ile makamında bir süre sohbet eden ve ilimiz ile ilgili konular hakkında brifing veren Samsun Valisi İbrahim ŞAHİN, Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın İdris GÜLLÜCE’ye Samsun Kız Teknik Olgunlaşma Enstitüsü tarafından yapılan el emeği bir tablo takdim etti.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.