Karizma Haber-karizmahaber.com

VURUN KAHPEYE!… 

VURUN KAHPEYE!… 
Ali Öztürk( sairali52@hotmail.com )
06 Mart 2023 - 10:53

            Geçen ay 11  ilimizi yerle bir eden Maraş depreminden sonra  bu ay da aynı şiddette bir siyasi deprem de yaşadı ülkemiz.

            6 siyasi partinin bir araya gelmesiyle oluşan Millet İttifakının  İYİ Parti fayı kırıldı ve masada giderilmesi hayli güç bir kriz oluştu.

 Bu krizin tek sorumlusu  olarak İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener gösteriliyor.

Onu,  bir  oyun bozan olarak gören CHP yanlıları, bir hanım olduğunu bile hiçe sayarak  sosyal medyada en ağır sözlerle saldırırlarken, siyasi geçmişinin tomografisini de masaya yatırmaktan geri kalmıyorlar.

Gördük ki, sosyal medyada sadece Ak troller yokmuş. Onları aratmayan CHP li troller de varmış da hiç farkında değilmişiz.

Bütün bunlardan anladık ki, bizim demokrasiyi tam içimize sindirebilmemiz daha çok fırın ekmeği yememiz gerekiyormuş.

Kendilerinin  yüzde yüz  demokrat olduklarını  söyleyenler bile,  kendi düşüncelerine karşı gelenlerin fikirlerini, mantığın süzgecinden hiç geçirmeksizin serseri mayın gibi  hemen patlayıveriyorlar.

Bu kriz neden çıktı?

İki yıldır yurt sathını adım adım gezen Meral Akşener gözlemlerinde, halkın büyük bir çoğunluğunun  İstanbul ve Ankara’nın CHP li Belediye Başkanlarını Cumhurbaşkanı Adayı olarak görmek istediklerini yerinde tespit etti.

Ancak bunu,  Kılıçdaroğlu ile  masadaki diğer  parti liderlerine bir türlü  kabul ettiremedi. Sonunda:

Asayiş berkemal, aday benim dedi Bay Kemal

Evet, gerçekten de asayiş berkemaldi…Nitekim oy potansiyelleri  ancak yüzde 5-6 civarında olanmasadaki diğer  parti liderlerinin hepsine Cumhurbaşkanı Yardımcılığı vaadinde bulunularak nötr hale getirilmişlerdi.

            Böylece,  yüzde 60 lık iradenin yerine,  yüzde 35 lik bir iradenin benimsediği bir aday çıktı ortaya…

            Bugünkü iktidar karşıtlarının da oylarıyla Kılıçdaroğlu seçimi kazanabilir de.. Ancak oyu, yüzde 60 lar yerine 50 lerde kalacaktır.

            Diyeceksiniz ki, kazandıktan sonra oy oranının ne önemi var?

            Maalesef kazın ayağı hiç de öyle değil…

            Yarın öbür gün HDP verdiği oyların diyetini isteyecektir.

            Şimdi, Meral Akşener’in siyasi özgeçmişinin tomografisini çekenlere soruyorum. Kemal Kılıçdaroğlu’nun siyasi özgeçmişin röntgen filmine de  bir baktınız mı?

            Genel Başkanlığa nasıl bir kumpas sonucunda geldiğini,

            Parti Genel Başkanlığında kendisine rakip olarak gördüğü, Atatürkçülüğü tartışılmayan  ve siyasi birikimi de  olan merhum Haluk Pekşen, Muharrem İnce, Süheyl Batum ve halen  Atatürkçü Düşünce Genel Başkanı olan Hüsnü Bozkurt gibi partilileri nasıl CHP nötr hale getirdiğini,

            Üst  üste  9 seçimi kaybetmesine rağmen, hala koltuğunu nasıl koruduğunu da sorguluyor musunuz?

            Kılıçdaroğlu’nun akçeli konularda dürüstlüğü asla tartışılamaz. Elbette ki, bu da takdire şayan, çok güzel ve ahlaki bir haslet…Keşke bu güzel hasletini siyasette de  görebilseydik.

            Son olarak Meral Hanımın,  tüm haksız tepkilere aldırmadan doğru bulduğu yoldan, ödün vermeksizin siyasete  devam etmesini dilerim. Nitekim:

            Keser döner, sap döner; gün gelir hesap döner  

             Elbet  o gün  hak yerini bulur Meral Akşener  

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.