Karizma Haber-karizmahaber.com

 ASAYİŞ BERKEMAL  GELİYOR BAY KEMAL 

 ASAYİŞ BERKEMAL  GELİYOR BAY KEMAL 
Ali Öztürk( sairali52@hotmail.com )
12 Mart 2023 - 15:21

Geçen hafta Millet İttifakını oluşturan  Altılı Masada   Cumhurbaşkanlığı adaylığının belirlemesinde çıkan kriz, buna neden olan  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in sağduyusu   ile giderilmiş oldu.

Öteden beri sokağın sesinin dikkate alınarak İBB Ekrem İmamoğlu ile ABB Mansur Yavaş’tan birinin  aday olmasını dile getiren Akşener, bu nedenle Kılıçdaroğlu’’nun adaylığına  karşı çıkıyordu.

Haksız da sayılmazdı hani…

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu,  geçmişinde devletin SSK ve Bağ-Kur gibi iki önemli sosyal güvenlik kurumunda genel müdür olarak çok başarılı hizmetler vermiş, sicili tertemiz bir bürokrattı.

Bunun yanında aile fotoğrafında da en ufak bir  leke dahi yoktu.

Yıllarca önemli makamlarda görev  yapmasına  rağmen yakınlarından  hiçbir kişiye  hak etmedikleri bir lütufta bulunmamıştı. Akçeli işlere  ise hiçbir zaman adı karışmamıştı.

 Eşi Selvi Hanım  desen, hep mütevazi bir  görünüm sergileyen tam bir Anadolu   hanımıydı. .

Vatan, namus, Sakarya tarzında hamasi nutuklar atan  bir çok siyasetçinin  çocukları vatani görevlerini hilafı  hakikat elverişsiz  raporları alarak askerlikten kaçmışlar , ya da  para karşılığında bedelli  askerlik  yapmışlarken , Kılıçdaroğlu’nun oğlu, her Türk vatandaşı gibi yapmakla mükellef olduğu askerlik görevini fiilen yapmaktan kaçınmamış, kıtasına teslim olarak  gururla potinini  ayağına   giyip, kepini başına takmıştı..

Ancak ne yazık ki Kılıçdaroğlu, bürokratik  geçmişindeki bütün iyi notları ile hiç şaibesi olmayan  özel hayatının karşılığını siyasi  hayatında  alamamıştı.

Siyaset denilen kaygan zeminde girdiği 9 seçimde de galip gelememiş, partisinin oy oranını % 25 bandının üzerine çıkaramamıştı.

Bu da Meral Akşener’i endişelendiriyordu. Üstelik bu seçim, tek adam sisteminden çoğulcu demokrasiye geçmek için son bir  şanstı da…Bu nedenle risk almak gibi bir lüksü de  yoktu. Bu seçim mutlaka kazanılmalıydı. Bunun içinse, masadaki parti liderlerden görüşlerinden ziyade sokaktaki halkın sesine kulak verilmeliydi.

Meral Akşener bunları dile getirince, maalesef  masadan ittirtildi ve bu aymazlığının  adına da, ‘Meral Akşener Masayı Tekmeledi’ konuldu.

Sosyal medyadan ise kendilerine öylesine acımasız  saldırlar oldu ki, siyasetin Asena’sı olan Meral Akşener birden,  Halide Edip Adıvar’ın, ‘Vurun Kahpeye’ romanında yobazların linç ettiği o masum Aliye Öğretmen oluverdi.

O’na  tam destek veren CHP yanlısı duayen gazeteci Yılmaz Özdil bile, kendisine gelen tepkiler karşısında, yayın sorumlusu olarak henüz başlattığı Sözcü TV’den siftah bile etmeden ayrılmak zorunda kalmakla yetinmeyip, yıllardır  köşe yazarlığı yaptığı Sözcü Gazetesindeki köşesine de veda etti.

Bütün bunlara rağmen milletinin geleceğini düşünerek sağduyusunu kaybetmeyen Akşener, bu krizi çözecek formülü ise hiç tereddüt etmeden kabul etti.

Kamuoyunda, özellikle de yeni oy kullanmaya başlayacak olan Z kuşağında popülariteleri yüksek olan Ekrem  İmamoğlu ile Mansur Yavaş, icraatçı  Cumhurbaşkanlığı  Yardımcıları olarak devreye girdiler.

Artık gol sıkıntısı çeken bir takım için iki klas forvet elemanı oyuna sokularak maçı kazanma riski asgari düzeye indirilmişti.

Yazımı, “Asayiş oldu berkemal, yolun açık olsun Bay Kemal” diyerek bitirirken, sosyal medyada Meral Akşener’i topa tutanlardan  bir özür dilemelerini  beklediğimi  de belirtmeden edemeyeceğim.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.