Karizma Haber-karizmahaber.com

Umut Oran, twitter’ın merkezinden direk mesajlarını(DM) mahkemeye sundu

Umut Oran, twitter’ın merkezinden direk mesajlarını(DM) mahkemeye sundu
06 Mart 2015 - 16:21

ANKARA – CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran, Meclis’te basın toplantısı düzenledi. Türkiye’nin çok acayip bir ülke olduğunu dile getiren Oran, 17 Şubat’ta Ethem Sancak’ın sahibi olduğu Akşam, Star ve Güneş gazetelerinde kendi ve CHP hakkında çirkin asılsız ahlaksız, çamur at izi kalsın mantığıyla hazırlanmış bir karalama kampanyası başladığını hatırlattı.

‘SİZ İNSAN DEĞİLSİNİZ, SİZ İŞADAMI DEĞİLSİNİZ, SİZ GAZETECİ DEĞİLSİNİZ, SİZ SUÇ ÖRGÜTÜSÜNÜZ, ÇETESİNİZ, KUMPASÇISINIZ, PSİKOLOJİK HAREKATÇISINIZ, TETİKÇİSİNİZ’

“Bu pislik çamur yayınlar üzerine hemen twitter’ın merkezine başvurarak bana direk mesajlarımın(DM) tamamını gönderin bu ahlaksızlığı yapanların suratına çarpayım dedim. İşte twitter’in merkezinden gelen resmi yanıt elimde burada.” diyen Oran, “Twitter’dan bana gönderilen yanıtta 4 yıldır @UmutOranCHP adresiyle üyesi olduğum bu hesabımdan yaptığım tüm yazışmalar elimde. Toplam 73 sayfa ve içerisinde malum sanal şahsiyetle ve türevleriyle tek bir satır dahi yazışma yok, olamaz da. Çünkü twitter hepinizin bildiği bir gerçeği yine bildirdi: Birbirini takip etmeyen hesaplar birbirlerine direk mesaj gönderemezler. Bu dosyanın tamamını gereğini yapması için avukatıma teslim ettim. Savcının açtığı soruşturmada tek bir kanıt dahi bulamayacağından adım gibi eminim. Onlar avukatımla gereğini yaparlar. Şimdi benim bu kepazelikleri, gazete denilen bu paçavralarda yazanlara en ağır lafları söylemem gerekiyor. Siz insan değilsiniz, siz işadamı değilsiniz, siz gazeteci değilsiniz, siz suç örgütüsünüz, çetesiniz, kumpasçısınız, psikolojik harekatçısınız, tetikçisiniz. Ve siz, parlamenter demokratik hukuk düzeninin düşmanısınız, aslında siz halk düşmanısınız. Bu yayınların tamamının gerçek dışı ve alçakça olduğunu biliyorduk, şimdi resmi olarak da ilan ediyorum.” diye konuştu.

‘BU İFTİRAYI ATANLARIN YARGI ÖNÜNDE HESAP VERECEK’

“Siz CHP’ye dil uzatamazsınız el uzatamazsınız. CHP kimseye benzemez, bize uzanan bu kirli eli kırmasını çok iyi biliriz! Aklınızı başınızı alın haddinizi bilin, ahlaklı siyaset yapın!” diyen Oran, bu iftirayı atanların yargı önünde hesap vereceğini söyledi. Bu çirkin, akıl almaz saldırının yalnızca ceza hukukunun, tazminat hukukunun, basın meslek ilkelerinin konusu olmadığına dikkat çeken Oran, o mecralarda gereken adımların atıldığını ve atılmaya devam ettiğini ifade etti. Bu olayın bir de toplumsal boyutu, sosyal sorumluluk boyutu olduğunu belirten Oran, bir milletvekili olarak anayasal düzen içerisinde yaptığı parlamenter faaliyetlerimden dolayı birilerini rahatsız etmiş olabileceğini kaydetti.

‘DEVLET İÇERİSİNDE ÇÖREKLENMİŞ BU SUÇ ÖRGÜTÜ OLAN ÇETEYİ ORTAYA ÇIKARARAK, GEREKLİ CEZAYI VERMEK HERKESİN GÖREVİ’

TBMM’ye, Yargıya, Cumhurbaşkanı ve Başbakana da çağrıda bulunan Oran, olup bitenlerin izlenmemesini ve gerekenin yapılmasını istedi. “Devlet içerisinde çöreklenmiş bu suç örgütü olan çeteyi ortaya çıkararak, gerekli cezayı vermek herkesin görevidir.” ifadelerini kullandı.

“Neden Umut Oran?” sorusuna ise Oran, “Seçildiğim günden itibaren haksızlık hukuksuzluk yolsuzluk üzerine gittim. Anayasal sistem içinde elimdeki imkanlarla gittim. Çok sordum, sorguladım, birilerinin ayağına bastım. Sosyalist Enternasyondayım. Türkiye’de bir şey olduğunda dünyanın her yerinden bana soruyorlar. Görevimi yapıyorum ona bakıyorum.” karşılığını verdi.

‘CUMHURBAŞKANI BİLİYORSA AÇIKLAMASI LAZIM’

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Beşir Atalay’ın açıklamalarının hatırlatılması üzerine Oran, “Genel Başkanımız köstebek diyordu. Demek ki bir yerlerden bilgi geliyor. Eğer açıklamıyorsa onu tutması suç zaten; onu saklamakta suç. Cumhurbaşkanı biliyorsa açıklaması lazım.” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.