Karizma Haber-karizmahaber.com

Kalıcı demokrasi için gençler önemli

Almanya’da gurbetçi gençlerle buluşan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, “Gençlerimiz ahlaki, kültürel ve manevi değerlerinize sahip çıktıkça dünya lideri bir Türkiye hedefine ulaşmamız çok daha kolay olacaktır. Kalıcı bir demokrasi için gençlerimiz çok önemli” dedi.

Kalıcı demokrasi için gençler önemli
Aydın Tomakin( aydintomakin@gmail.com )
01 Mart 2015 - 9:06

Almanya’da gurbetçi gençlerle buluşan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, “Gençlerimiz ahlaki, kültürel ve manevi değerlerinize sahip çıktıkça dünya lideri bir Türkiye hedefine ulaşmamız çok daha kolay olacaktır. Kalıcı bir demokrasi için gençlerimiz çok önemli” dedi.

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Almanya ziyaretinin ikinci gününde Türk gençleriyle biraraya geldi. AK Parti Genel Merkezi’nin verdiği görev üzerine Almanya’ya giden Genç, üç günlük programın ikinci gününde Dortmund’da Uetd ofisinin misafiri oldu. Daha sonra sivil toplum kuruluşlarını ziyaret eden olan Genç, halka açık toplantıya katıldı ve Dortmund Spor Kulüpleri Federasyonu temsilcileri ile de görüştü. Gurbetçi gençlerle de biraraya gelen ve gençlere Türkiye’nin 2023-2071 hedeflerini anlatan Genç, kalıcı bir demokrasi için gençlerin çok önemli olduğunu söyledi.

GELECEĞE DEĞERLERİMİZLE ULAŞIRIZ

Gençlerle yaptığı sohbette yurt dışında yaşayan gençlerin ülkenin milli, manevi ve kültürel değerlerini korumasının öneminden bahseden Genç, “AK Parti hükümetimizin ortaya koyduğu bir hedef var. O da 2023, 2052 ve 2071 hedefi. Bir de bunun üzerine bizim ortaya koyduğumuz Osmanlı’nın 1000. kuruluş yıldönümü olan 2099 hedefi var. Ülkemizi bu hedeflere ulaştırabilmek için en önemli görev geleceğimiz olan gençlerimize düşmektedir. Ülkemiz geleceğe ancak milli ve manevi değerlerimizi koruyarak ulaşacaktır. Bu bakımdan Türkiye’nin ve Türk milletinin geleceği olan gençlerimiz nerede olursa olsun bu değerlerimizi mutlaka korumalıdır” dedi.

KALICI DEMOKRASİ İÇİN GENÇLER ÖNEMLİ

Halkın hakimiyeti ve halkın iradesinin hakim kılınması ve kalıcı bir demokrasi için gençlerin çok önemli olduğunu vurgulayan Başkan Genç, “Değerleri üzerinde yükselen bir gençlik istiyoruz. Siz gençler ahlaki, kültürel, manevi değerlerinize sahip çıktıkça dünya lideri bir Türkiye hedefine ulaşmamız çok daha kolay olacaktır. Sizler, ülkemizin geleceğisiniz. Asla ülkemiz ve sizler üzerinde oynanan oyunlara ve tuzaklara düşmeyin. Gençlerimiz milli, manevi ve kültürel değerlerimize ne kadar iyi sahip çıkarsa, ülkemizin ve milletimizin de geleceği o kadar sağlam olur” diye konuştu.

ALMANYA’DA ÜÇÜNCÜ GÜN

Başkan Genç’in Almanya’daki Pazar programı da yoğun. Almanya’nın Bielefeld Bölgesi’ne geçecek olan Genç, Bielefeld Üniversitesi ve Kütüphanesi’ni ziyaret edecek. Vatan Camii’nde öğle namazının ardından vatandaşlarla kucaklaşacak ve sohbet edecek olan Başkan Genç, Bad Lippspringe Futbol Turnuvası’nda sporcularla biraraya gelecek. Darülacize ziyaretinde yaşlılarla buluşacak olan Başkan Genç, akşam ise Samsunlu hemşehrileriyle biraraya gelerek sohbet edecek.canik haber (2) canik haber (3) canik haber (4)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.