Karizma Haber-karizmahaber.com

Kadınların ‘Sucuk-Ekmek’ buluşması.. Başkan Taşçı, kadınlara sucuk pişirdi.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında Çakırlar Korusunda gerçekleştirilen ‘Sucuk-Ekmek’ buluşmasına katılan kadınları yalnız bırakmayan ve kendi elleriyle sucuk pişiren Başkan Taşçı, “Kadınlarımızı bir gün değil her gün kutlasak haklarını ödeyemeyiz” dedi.

Kadınların ‘Sucuk-Ekmek’ buluşması.. Başkan Taşçı, kadınlara sucuk pişirdi.
Aydın Tomakin( aydintomakin@gmail.com )
10 Mart 2015 - 8:32
Atakum Belediyesi Özgecan Kadın Koordinasyon Merkezi, OMÜ Kadın ve Toplum Uygulama ve Araştırma Merkezi, Atakum Kent Konseyi Kadın Meclisi işbirliği ile 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında sucuk mangal buluşması gerçekleştirildi. Köseli Mahallesinde aynı gün  gerçekleştirilen ‘Aile içi iletişim’,  ‘Kadın sağlığı’ ve ‘Kadına şiddet’ konulu eğitimlere katılan kadınların da yoğun ilgi gösterdiği buluşmada neşeli anlar yaşandı.
GENİŞ KATILIM SAĞLANDI
Atakum Belediyesi Çakırlar Korusunda gerçekleştirilen buluşmaya Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Atakum Belediyesi Özgecan Kadın Koordinasyon Merkezi gönüllü yöneticisi Fatma Taşçı, AK Parti Atakum İlçe Kadın Kolları Başkanı Tülin Tiftik, Atakum Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Yrd. Doç. Dr. Hatice Kumcağız, OKTAM Müdürü Doç. Dr. İlknur Aydın Avcı, Samsun Soroptimist Derneği Başkanı ve Şiddetsiz Toplum Hakkımızdır projesi koordinatörü İncilay Toraman yanı sıra çok sayıda kadın katıldı.
‘HAKKINIZI ÖDEYEMEYİZ’
Etkinliğe katılan kadınlara eşi Fatma Taşçı’yla birlikte karanfil dağıtan Başkan Taşçı, “Bu özel ve anlamlı gününüzü kutluyorum. Kadınlarımızı bir gün değil her gün kutlasak haklarını ödeyemeyiz. Ancak bir gün de olsa bu güzel günün bu şekilde neşeli bir şekilde kutlanmasından son derece memnun oldum. Atakum Belediyesi olarak kadınlarımızın sorunlarına ve bu sorunların çözümüne yönelik attığımız önemli bir sosyal adım olan Özgecan Kadın Koordinasyon Merkezini de bu özel günde sizlere armağan ettiğimizi bir kez daha dile getirmek istiyorum” diye konuştu. Başkan Taşçı, konuşmasının ardından mangalın başına geçerek etkinliğe katılan kadınlara sucuk pişirdi.unnamed (1)unnamed (3)unnamed (3)unnamed (4)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.