Karizma Haber-karizmahaber.com

İzmir’de CHP’nin ön seçimin oy kullanma işlemi son erdi

İzmir’de CHP’nin ön seçimin oy kullanma işlemi son erdi
29 Mart 2015 - 17:20

İZMİR – CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da yarışacağı İzmir’deki ön seçimde oy kullanma işlemi sona erdi.

CHP İzmir İl Başkanı Bedri Serter, İzmir’de gerçekleştirilen ve her iki bölgede toplam 20 milletvekili adayını belirleyecek ön seçimle ilgili olarak, oy verme işleminin sona erdiğini belirterek, katılımın yüzde 55 civarında olduğunu ifade etti.
İzmir’de oy verme işlemi saat 17.00 itibariyle sona ererken, sandıklar da açılmaya başlandı. CHP İzmir İl Başkanı Bedri Serter, ön seçimle ilgili olarak, oy verme işleminin sona ermesinin hemen ardından gazetecilere ilk açıklamasını yaptı. Gazetecilerin sorularını da cevaplayan Serter şunları söyledi: “Bugünü çok uzun süredir bekliyorduk. On binlerce partilimizin katılımıyla gerçekleştirdiğimiz ön seçimimiz beklendiği gibi tam bir demokrasi şöleni şeklinde geçti. Öncelikle, bu şöleni verdiği demokratik kararla yaşamamızı sağlayan Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ve parti üst düzey yöneticilerimize çok teşekkür ediyorum. Elbette en büyük teşekkürü, bugün İzmir’de kurulan sandıklara koşarcasına gidip oylarını kullanan, bu pazar gününü CHP’nin düğün gününe çeviren üyelerimize, örgüt emekçilerine ediyoruz. Bugün bir kez daha gördük ki Türkiye’nin demokrasiyi özümsemiş, ortak akılla yönetilen, halkın ve üyelerinin sesine kulak veren tek partisi Cumhuriyet Halk Partisidir.”

Saat 17.00 itibariyle sandıkların kapandığını ve oy verme işleminin sona erdiğini söyleyen Serter, “Örgüt son sözünü söyledi. Şimdi sonuçları bekliyoruz. İl Başkanlığımızda kurduğumuz seçim izleme merkezine gelen sonuçları belli aralıklarla basınımız ve kamuoyuyla paylaşacağız. Bu arada, ön seçime gelinceye kadar yaşanan süreçte, partimize yakışan bir kampanya yürüten tüm aday adaylarımıza da teşekkürlerimi sunuyor, sonuçların hem partimize hem de İzmir’e hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

KATILIM YÜZDE 55 CİVARI

Gazetecilerin sorularını da cevaplayan Serter, ön seçime İzmir’de katılımın yüzde 55 civarında olduğunu ifade ederek şunları söyledi: “CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ön seçime İzmir ikinci bölgeden girmesi heyecanı daha da artırdı. Eskilerin sözüyle sandığa atılan değil, sandıktan çıkan oy önemlidir. Emin olduğumuz tek şey var, Genel Başkanımızın açık ara çıkacağını biliyoruz. 7 Haziran’da kendisini başbakan olarak göndereceğiz.”

Serter, gün içinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile telefonda görüştüğünü, başarı dileklerini sunduğunu, çalışmaların nasıl gittiğini sorduğunu belirtti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.