Karizma Haber-karizmahaber.com

Destici: Eşkıyalarla pazarlık olmaz!

Büyük Birlik Partisi (BBP) lideri Mustafa Destici, Alperen Ocakları tarafından ‘Ülkene Sahip Çık’ etkinliğine katıldı.Destici, 28 Şubat’ın sivil ayağının devam ettiğini söyledi.

Destici: Eşkıyalarla pazarlık olmaz!
Aydın Tomakin( aydintomakin@gmail.com )
04 Mart 2015 - 0:10

 Büyük Birlik Partisi (BBP) lideri Mustafa Destici, Alperen Ocakları tarafından ‘Ülkene Sahip Çık’  etkinliğine katıldı.Destici, 28 Şubat’ın sivil ayağının devam ettiğini söyledi.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, 28 Şubat’ın sivil ayağının ülkede devam ettiğini belirterek, şunları söyledi: “Bundan tam 18 yıl önce cuntacılar, darbeciler milletin iradesini yok sayarak bir ’post modern’ darbe gerçekleştirdiler. Muhafazakar dindar kesimlere karşı bir haksızlık, zulüm furyası başlattılar. Bir dönem Fransız, İtalyan askerlerinin yaptığını maalesef bizim kolluk kuvvetlerimize yaptırdılar. Aynı zamanda sırf imam hatip mezunu diye, babası hacı, sakalı var, namaz kılarken sarık takıyor diye fişlendiler. İş adamlarına iş yaptırılmadı, batırılmaya çalışıldı. 28 Şubat’ın izleri az da olsa bir başka yönüyle hala ülkemizde devam ediyor. Bir başkalarına ilham olmuş, onlar şu anda sivil ayağını devam ettirmeye çalışıyorlar.”

Terörle, teröristle müzakere olmaz, pazarlık olmaz

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan ve HDP’lilerin Dolmabahçe Sarayı’nda yaptığı toplantı ve açıklamalara sert tepki gösteren BBP lideri Destici, “Ne hazin bir tablodur ki, ne acı bir tablodur ki, ne utanç verici bir tablodur ki Türkiye’yi yöneten hem bu iktidar, hem de bundan önceki iktidarlar 30 senede 30 kere bitirilecek PKK’yı bitirmediler ve bu iktidar bu büyük Türk milletine büyük bir utanç yaşatmaya kalktı, onun İmralı canisiyle, terörist başıyla masaya oturdu ve müzakere süreci başlattı. Başından beri şunu söyledik: Terörle, teröristle müzakere olmaz, pazarlık olmaz; mücadele olur. Adam gibi mücadeleni yaparsın, terör örgütüne diz çöktürürsün, elindeki silahı alırsın ondan sonra döner bölgedeki kardeşlerimizin problemleri neyse onu çözersin. Ama sen terörle, teröristle, onun elebaşısıyla pazarlığa oturdun mu onun taleplerini kabul etmişsin demektir” ifadelerini kullandı.

“Çözüm olsa hangimiz karşı çıkarız? Hangimiz barışa, kardeşliğe karşı çıkar?” diye soran Mustafa Destici, “Savaş mı var da biz barış yapacağız? Savaş devletler arasında olur. Bir ülkenin içinden çıkmış asilerle, eşkıyalarla, hainlerle, bölücülerle pazarlık olmaz. Hadleri bildirilir.” dedi.

Stratejik bir kongre yapın…

Hükümetin, çözüm sürecinin ilk başladığı süreçte varılan anlaşmalar gereği PKK’nın silah bırakacağı, sınır dışına çıkacağı ve demokratik siyasete döneceği sözlerini hatırlatan Destici, AK Parti’nin hem iktidarını sürdürme adına hem de PKK’yı meşrulaştırma adına bu süreci millete büyük bir algı ve psikolojiyle sunduğunu dile getirdi. Bugün yapılanın da bundan farkı olmadığını söyleyen BBP lideri Mustafa Destici, PKK lideri Öcalan’ın PKK’ya yaptığı çağrıyı hatırlatarak şöyle konuştu: “Burada bile bir gizli mesaj var. Yani, silahları bırakmak için toplanın kongre yapın demiyor. Stratejik bir kongre yapın diyor. Yani diyor ki; ‘şu anda zaten meşrulaştınız, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni yönetenler sizinle pazarlık masasında. İstediklerinizi alacak boyuttasınız. Seçimden önce bunu çok daha iyi iktidardan alabilirsiniz. Stratejik bir kongre yapın ve taleplerimizi daha yüksek bir sesle isteyin ve sıkı pazarlık yapın’ diyor. Nasıl oluyor da Türkiye Cumhuriyeti Devleti bir taraf, 21. yüzyıl eşkıya sürüleri bir taraf? Bu büyük Türk milletine bir hakaret değil mi, bir utanç değil mi? Ama Türkiye’yi yönetenler bilsinler ki bu utancın sahibi bizler değiliz, bu utancın sahibi sizlersiniz.”

Destici sözlerini şöyle sürdürdü: “Önce Irak’ın kuzeyi özerk hale getirildi. Şimdi Suriye’nin kuzeyinde 3 kanton ve geçici yönetim, daha sonra Türkiye’mizin bir bölgesinden koparılacak bir bölgeyle Amerika’nın şartsız müttefiki olacak Büyük Kürdistan… Büyük İsrail’in yoldaşı olacak bir kukla devletin, Büyük Ortadoğu Projesi’nin (BOP) içerisinde olduğu artık gün gibi ortada. Ve maalesef Türkiye’yi yönetenler ya bilerek ya da bilmeyerek, ya gaflet içerisinde ya da ihanet içerisinde bu projeye hizmet ediyorlar. BOP, büyük Türkiye’ye, Orta Doğu’daki bütün Müslüman ülkelere bir ihanettir, ihanet projesidir. Hiçbir Müslüman bu projenin içerisinde yer alamaz.”

“SÜLEYMAN ŞAH TOPRAĞININ TERK EDİLMESİNİN BÜYÜK BİR MAĞLUBİYETTİR”

Süleyman Şah Türbesinin yeni yapılacağı yeri gördüğünü söyleyen Destici, “IŞİD tehlikesi var diye Süleyman Şah Türbesi’ni oradan aldılar, toprakları terk ettiler ve sınırımızın dibine getirdiler. Yarın PYD bu sefer tehdit ederse, ya da iç savaş biter Esed orda var olmaya devam ederse, ‘çık kardeşim topraklarından. Sen uluslararası hukukça kendine verilen toprağı tek taraflı olarak terk ettin. Burada benim seninle bir anlaşmam yok, al buradan türbeni götür’ dediğinde herhalde Türkiye’yi yönetenler o zaman şunu yapacaktır: Süleyman Şah Türbesi’ni alacaklar ve Söğüt’e getirecekler Ertuğrul Gazi’nin yanına. Ve millete ‘kimsenin yapamadığını başardık ve dedeyle torunu buluşturduk’ diyecekler. Türk milletine de böyle yutturacaklar.” değerlendirmesinde bulundu.

BBP Lideri Mustafa Destici, Süleyman Şah toprağının terk edilmesinin büyük bir ricat ve mağlubiyet olduğunu hükümetin de çok iyi bildiğini ve bunun bir suç olduğunu söyledi. Destici, “Ricat olduğunu, suç olduğunu iyi bildikleri için de zafer naralarını bir günden fazla atamadılar.” diye konuştu.

 

Kaynak: Kapsamhaber

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.