Karizma Haber-karizmahaber.com

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, Milli Görüş’ün tek temsilcisinin kendileri olduğunu ifade ederek, AK Parti’yi sert sözlerle eleştirdi. “Sesimin çıktığı kadar haykırıyorum; O elde ettikleri mal, şöhret, mevki, makam kendilerinin alın teri değil, sattıkları davanın bedelidir” diyen Kamalak, isim vermeden AK Parti için ‘darbe ürünü bir parti’ diye tanımladı. Kamalak,tabanına seslenerek “yapılacak vaatlere aldanmayın, Firavunlarla beraber olmayın” mesajı verdi.

Aydın Tomakin( aydintomakin@gmail.com )
07 Mart 2015 - 21:53

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, Milli Görüş’ün tek temsilcisinin kendileri olduğunu ifade ederek, AK Parti’yi sert sözlerle eleştirdi. “Sesimin çıktığı kadar haykırıyorum; O elde ettikleri mal, şöhret, mevki, makam kendilerinin alın teri değil, sattıkları davanın bedelidir” diyen Kamalak, isim vermeden AK Parti için ‘darbe ürünü bir parti’ diye tanımladı. Kamalak,tabanına seslenerek “yapılacak vaatlere aldanmayın, Firavunlarla beraber olmayın” mesajı verdi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, Pursaklar’da Anadalolu Gençlik Derneği’nin eğitim programına katıldı. Selçuklu Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen ‘Fetih Nesli Buluşmaları’nda konuşan Kamalak, AK Parti’ye yüklendi. “Zaman zaman geçici kalabalıklar oluşabilir. Bir davanın haklılığı geçici kalabalıkların çokluğuyla değil, ancak ve ancak ilahi iradeye uygunluğu ile ölçülebilir. Eğer Milli Görüş’ün önüne konulan engeller, karşısına çıkartılan güçlükler başka bir partinin önüne konulmuş olsaydı, emin olun bugün onların esamesi bile okunamazdı.” diyen Kamalak, “Etrafınızı bir takım yanlış yolun yolcuları sarabilir. Kuşatabilir sizi. Bir takım ikballer, istikballer, çıkarlar da vaat edilebilir. Bu gibi durumlarda Yüce Rabbimiz, ilahi rahmetinin bir tecellisi olarak bize diyor ki; Ey iman edenler, sadıklarla beraber olun. Geçici kalabalıklarla, zenginlerle, Firavunlarla değil.” değerlendirmesinde bulundu.

“DARBE ÜRÜNÜ PARTİ EN KISA ZAMANDA YIKILIP GİDECEK”

Milli Görüş’ün tek temsilcisinin Saadet Partisi olduğunun altını çizen Kamalak, “Zaman zaman geçici kalabalıklar oluşabilir. Bir davanın haklılığı geçici kalabalıkların çokluğuyla değil, ancak ve ancak ilahi iradeye uygunluğu ile ölçülebilir. Eğer Milli Görüş’ün önüne konulan engeller, karşısına çıkartılan güçlükler başka bir partinin önüne konulmuş olsaydı, emin olun bugün onların esamesi bile okunamazdı.” dedi. Parti olarak seçimlere katılmalarının bile yasaklandığı dönemlerin varlığından söz eden Kamalak, “Zorbalığa başvurdular. Tanklarla yol kesme operasyonu başlattılar. Post modern darbe yoluna başvurdular. Karşımıza bu sefer yine bir darbe ürünü olan başka bir parti çıkardılar. Emin olun o da en kısa zamanda yıkılıp gidecektir.” diye konuştu.

“GEÇİCİ KALABALIKLARLA, FİRAVUNLARLA BERABER OLMAYIN”

Partililere seslenen Mustafa Kamalak, ümitsizlik pompalamak isteyenlere kulak asılmaması gerektiğini kaydederek “Etrafınızı bir takım yanlış yolun yolcuları sarabilir. Kuşatabilir sizi. Bir takım ikballer, istikballer, çıkarlar da vaat edilebilir. Bu gibi durumlarda Yüce Rabbimiz, ilahi rahmetinin bir tecellisi olarak bize diyor ki; Ey iman edenler, sadıklarla beraber olun. Geçici kalabalıklarla, zenginlerle, Firavunlarla değil.” dedi. Kamalak, güçlü bir iktidarın peşine takılmanın insanı Cennet’e götürmeyeceğini söyledi.

“ONLARIN SERVET VE MAKAMLARI SATTIKLARI DAVANIN BEDELİ”

Kendilerine, Milli Görüş’ten ayrılanların akıllıca hareket ederek İsrail karşıtı politika izlemediği yönünde eleştirilerin yapıldığını ifade eden Kamalak, “Birileri şu makama, bu makama gelmiş olabilir. Mal sahibi, mülk sahibi olmuş olabilir. Hatta Karun’lara taş çıkartacak nispette servet sahibi de olmuş olabilirler. Ama bunlar bedenen yaşıyor olsalar da ruhen ölüdürler. Sesimin çıktığı kadar haykırıyorum; O elde ettikleri mal, servet, şan, şöhret, mevki, makam kendilerinin alın teri değil, sattıkları davanın bedelidir.” diye konuştu.

KAMALAK TABANINA SESLENDİ: KOLAY BİR İMTİHAN DEĞİL, SABİT KADEM OLUN

Saadet Partisi Genel Başkanı Kamalak, en onurlu insanın hak bildiği davada sebat edenlerin olduğunun altını çizerek, her türlü engel karşısında eğilmeyenlerin olduğunu söyledi. Kamalak, parti tabanındaki bir kısım insanların vaatlere kapılabileceğini ifade ederek “Bu yolculuk esnasında kendimiz sığaya çekelim; ‘acaba ayrılanlar mı doğru karar veriyor yoksa sabitkadem olanlar mı akıllıca hareket ediyor’. Kolay bir imtihan değil. Allah ayağımızı kaydırmasın.” dedi.

“HIRSIZI ÇETE REİSİNE HAVALE ETMEYECEĞİZ”

İsim vermeden AK Parti’nin bir İsrail projesi olduğunu ifade eden Mustafa Kamalak, 17-25 Aralık rüşvet ve yolsuzluk soruşturmalarına da değinerek iktidara geldikleri zaman yapacaklarını sıralarken şunları söyledi: “Hırsızı efendisine havale etmeyeceğiz. Hırsızı işbirlikçisine, yol arkadaşına, çete reisine havale etmeyeceğiz. Ne yağacağız? Bu ülkelerin mahkemeleri, yüksek hâkimleri var. Suç işleyen, bu millete karşı nankörlük eden kim olursa olsun hesabını vermek zorunda.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.