Karizma Haber-karizmahaber.com

Yeni Şafak bile ‘pes’ dedi. Caminin minaresine musluk taktılar

Yeni Şafak bile ‘pes’ dedi. Caminin minaresine musluk taktılar
20 Haziran 2022 - 10:25

Giresun Eynesil’deki Yeşil Cami’nin 4,5 yılda inşa edilen minaresinin ‘semaver’ şeklinde yapılması ve minareye musluk takılması tartışmaya yol açtı. Yeni Şafak gazetesi de ‘Musluk olmasa iyiydi’ diyerek haberi birinci sayfasına taşıdı.

Haber Giriş: 20 Haziran 2022 Pazartesi – 08:41
Son Güncelleme: 20 Haziran 2022 Pazartesi – 10:15
Takip Et

35 yılda yapılan caminin 4 yılda tamamlanan minaresine musluk taktılar. Yeni Şafak bile pes dedi

Yeni Şafak bile 'pes' dedi. Caminin minaresine musluk taktılar
facebook sharing button
twitter sharing button
whatsapp sharing button
email sharing button
sharethis sharing button
+
Aa

Giresun’da yapımı 35 yıldır devam eden Yeşil Cami’nin semaver şeklindeki minaresi 4,5 yılda tamamlandı. Eynesil ilçesinde temeli 1987’de atılan Yeşil Cami, Selçuklu ve Osmanlı mimarisinden esinlenilerek inşa ediliyor.

Yeni Şafak’ta yer alan habere göre iç kısmının tamamlanmasının ardından 2012 yılında ibadete açılan caminin inşasında doğal taş dışında başka malzeme, süslemelerde ise boya kullanılmıyor. Caminin, taşların tek tek işlenmesiyle 4,5 yılda yapılan “semaver” şeklindeki minaresi ise dikkati çekti. Yeni Şafak gazetesi haberi birinci sayfasından “Musluk olmasa iyiydi” ifadeleriyle duyurdu.

MİLİM MİLİM İŞLENDİ 

‘Ecdada layık’ bir eser ortaya çıkarmak istediklerini söyleyen Eynesil Hayırlı İşler Yapma ve Yaptırma Derneği Başkanı Ayhan Tufanoğlu, taşları milim milim işleyerek camiyi inşa ettiklerini, bu nedenle inşaatın 35 yıldır devam ettiğini dile getirdi.

“Semaver iyi oldu”

Bu yıl caminin minaresini tamamladıklarını belirten Tufanoğlu, minarenin semaver şeklinde yapılmasına ilişkin, “Burası çay memleketi, 5 çay fabrikası var. Çayımızı temsil etmek istedik. İnsanlar semaverin etrafında bir araya geliyor. Bu açıdan da semaver iyi oldu” diye konuştu.

İlgili Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.