hava 18° Çoğunlukla Bulutlu
DOLAR 20,0115 % % 0.19
EURO 21,3833 % % -0.24
GRAM ALTIN 1.249,93 % % 0,48
ÇEYREK A. 2.043,63 % % 0,48
BITCOIN 27.146,96 % 1.63
SON DAKİKA

Türkel: Gülsan’a çökemeyeceksiniz

Son Güncelleme :

06 Mayıs 2023 - 18:32

/ 53 kez okundu.
Türkel: Gülsan’a çökemeyeceksiniz

T

CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, AKP’li Büyükşehir Belediyesi’nin Gülsan Sanayi Sitesi’ne çökme girişimine göz yummayacaklarını söyledi

SAMSUN – AKP’nin talan düzeninin devam ettiğini ifade eden CHP İl Başkanı Fatih Türkel, “Şimdi de 250 bin metrekarelik Gülsan Sanayi Sitesini yok pahasına esnafın ve mal sahiplerinin elinden almaya çalışıyorlar. Esnafımız ve mal sahipleri hiç merak etmesin. Buradaki talan düzeni işlemeyecek. 14 Mayıs’ta planlarını sandıkta bozacağız” dedi. Milletvekili adayları ile birlikte Gülsan Sanayi Sitesi’ni ziyaret ederek açıklamada bulunan Türkel, “2004 yılında sanayi alanı olarak belirlenen ve Bayındırlık ve İskan Bakanlığı tarafından onaylanan Gülsan, 2015 yılında ‘Dini tesis ve rekreasyon’ alanına çevrildi. Esnafımız ve mal sahipleri yürütmeyi durdurma kararı almasına rağmen belediye esnafı boşaltarak Toybelen’de inşaatı devam eden sanayi sitesine taşımak, Gülsan’ı da yok pahasına kamulaştırmak istiyor. Gülsan’daki kiracılara kısa sürede astronomik rakamlarla dükkânları satmak istiyor. Buna engel olacağız” diye konuştu.

TOKİ dükkânları maliyetine verecek

İktidara geldiklerinde, Gülsan’ın ticaret alanı olarak kalmaya devam edeceğini ve mal sahiplerinin buraya ticaret merkezi yapma önerisinin gerçekleştirileceğini ifade eden Türkel sözlerini şöyle sürdürdü: “Millet Bahçesini genişletmek için bu kadar insanı perişan etmek vicdanla bağdaşmaz. AKP Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan’a para kazandırmak için yaptığınız millet bahçesi boş duruyor. Üstelik mahkeme kararı varken buna zorluyorsunuz. Esnafa Toybelen sanayi sitesinden 2 milyon liranın üzerinde fiyatlarla dükkân satmaya çalışıyorsunuz. Bu esnaf 2 milyon lirayı nereden bulacak. Söz veriyorum, Millet İttifakı iktidarında Toybelen’i TOKİ maliyetine esnafa verecek ve ödemelerini uzun vadeye yayacak. Esnafımız hiç merak etmesin.”

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.