Karizma Haber-karizmahaber.com

Sinan Oğan’ın Suriyeliler hastanelerde ücretsiz tedavi oluyor iddiasına AKP’li Tosun..?

11 Ağustos 2022 - 19:44
Sinan Oğan’ın Suriyeliler hastanelerde ücretsiz tedavi oluyor iddiasına AKP’li Tosun..?

Sinan Oğan’ın Suriyeliler hastanelerde ücretsiz tedavi oluyor iddiasına AKP’li Tosun hayır Sağlık Bakanlığı ödüyor diyerek cevap verdi

Eski MHP Milletvekili Sinan Oğan ile eski AKP Milletvekili Resul Tosun arasında geçen Suriyeliler hastanelerde ücretsiz tedavi oluyor diyaloğu sosyal medyada yeniden gündem oldu.

Sinan Oğan ile AKP’li Resul Tosun arasındaki Suriyeli tartışması sosyal medyada gündem oldufacebook sharing button

TÜRKSAM Başkanı ve eski MHP Milletvekili Sinan Oğan ile eski AKP Milletvekili ve gazeteci Resul Tosun arasındaki Suriyeli tartışması sosyal medyada tekrar gündeme geldi.

Sinan Oğan’ın Suriyelilerin hastanelerde ücretsiz tedavi olduğu ve ücretlerinin Sağlık Bakanlığı tarafından karşılandığı iddiasına Resul Tosun karşı çıktı.

Sinan Oğan, Kamu Hastaneler Birliği’ne atıf yaparken hastanelerin döner sermaye yapısına sahip oldukları için ücret almak zorunda olduğunu bu sebeple hastanelerde ücretsiz tedavi olan Suriyelilerin ücretlerinin devlet tarafından karşılandığını haliyle de Suriyelilerin bedavaya tedavi olduğunu belirtti.

Bu iddiaya karşı çıkan Resul Tosun ise, Suriyelilerin ücretsiz tedavi olmadıklarını; hastane masraflarının Sağlık Bakanlığı tarafından ödendiğini yani bedava olmadığını açıkladı.

İLGİLİ HABERLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.