Karizma Haber-karizmahaber.com

Sedat Peker işaret etmişti. 4 kişi gözaltına alındı

03 Temmuz 2021 - 15:26
Sedat Peker işaret etmişti. 4 kişi gözaltına alındı

Sedat Peker işaret etmişti. Nadir Salifov Antalya’da bir otelde öldürülmesine ilişkin 4 kişi gözaltına alındı

Suç örgütü lideri olduğu iddia edilen Nadir Salifov’un Antalya’da bir oteli lobisinde öldürülmesini Sedat Peker işaret etmişti. Bunun üzerine emniyetçe 4 ilde eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonda 4 kişi gözaltına alındı.

 “Lotu Quli” lakaplı Nadir Salifov organize suç örgütü lideri olarak gösteriliyordu.  Antalya’da bir otelin lobisinde öldürülmesiyle ilgili polis 4 ilde eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonlarda yabancı uyruklu 4 kişi gözaltına alındı.  Nadir Salifov, geçtiğimiz yıl Antalya’da bir otelin lobisinde silahlı saldırı sonucu öldürülmüştü.

Salifov’un öldürülmesinin talimatını verdiği emniyet tarafından tespit edilen Namık Canıyev ve onunla birlikte hareket ettiği belirlenen yabancı uyruklu 4 zanlıya yönelik İstanbul merkezli İzmir, Erzurum ve Kocaeli’de bugün eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Operasyonda C.K, E.A. N.A, ve M.Y. gözaltına alındı. Cinayet zanlılarının Antalya’da bulunan oteldeki işlenen cinayetten  sonra operasyon anı kaçma görüntüsü görüntüleri de basın ile paylaşıldı. Namık Caniyev’in henüz yakalanamadığı ve bu yönde çalışmaların ise sürdüğü bildirildi.

PEKER’İN İDDİALARI

Organize suç örgütü lideri oluğu iddia edilen Sedat Peker, mayıs ayında yayınladığı videoda şu iddialara yer vermişti:

“- Rus voroskoy (suçluların dünyası) sistemi, yani kanun dışı insanların bir araya geldiği yapının bir grubunun başında olan Nadir Salifov, Türkiye’de gözaltına alınıp, polis cinayetine karıştığı için deport edildi mi? Organize şubede bu kişinin deport tutanağında polis katili olduğu yönünde yazı var mı? Ayrıca böyle bir evrak organize şubede var mı?

– Sedat Peker’in açıklamalarında bu olayda Mehmet Ağar’ında parmağı olduğun işaret ediyordu. Ağar’ın kendi telefonundan ya da koruma polislerinin telefonundan dönemin İstanbul İl Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan’ı arayıp bu arkadaşı bırakın dedi mi? Sinyal ve baz kayıtlarının alınması gerekir, doğru olan o?

Sedat Peker’, suç örgütü lideri Nadir Salifov tekrardan Türkiye’ye nasıl giriş yaptığın soruyordu. Peker; Nadir Salifov terrar Türkiye’ye giriş yaptı mı? Giriş yapmışsa giriş yapmasına kimler öncülük etti. hangi mahkemenin vermiş olduğu kararla Türkiye’ye gelebilmiş ve deportu kaldırılmış…” diye ifade etmişti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.