hava
DOLAR 21,4941 % % 0.56
EURO 23,1078 % % 0.48
GRAM ALTIN 1.341,94 % % 0,09
ÇEYREK A. 2.194,07 % % 0,09
BITCOIN 25.745,10 % -4.207
SON DAKİKA

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA DEMİR’İN 1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ MESAJI

Son Güncelleme :

30 Nisan 2023 - 11:58

/ 35 kez okundu.
SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA DEMİR’İN 1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ MESAJI

 

 

1 Mayıs bütün ülkelerin işçilerinin bilinçli bir hayata uyanışlarını, insanın insan üzerindeki her türlü zulüm ve baskısına karşı mücadelelerindeki dayanışmalarını; işçilerin daha iyi bir yaşam, adaletli bölüşüm ve hakları için yürüttükleri mücadelelerini kutladıkları gündür.

 

Bizler millet olarak, işçilerimizin alın terinin önemini, kutsallığını bilen, bütün insanlığa örnek bir dayanışma kültürünü yüzyıllardır yaşatan büyük bir medeniyetin mirasçılarıyız.

 

Unutulmamalıdır ki; en kutsal kazanç alın teri ile kazanılan helal kazançtır. Peygamber Efendimizin “İşçinin ücretini alın teri kurumadan veriniz” sözünü her zaman kendimize rehber ediniyoruz. Üretmeden gelişmenin mümkün olmadığı, acımasız rekabetin dünyada sürekli ivme kazandığı bu zamanda, ekmeğini alın teri dökerek kazanan her bir emekçinin hakkını, hukukunu korumayı bir görev bildik.

 

Bu duygu ve düşüncelerle ülkemizin kalkınması ve ekonomimizin güçlendirilmesinde önemli rol oynayan işçi ve emekçi kardeşlerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü tebrik ediyor; her türlü şartta emek veren işçi kardeşlerimizin yalnızca bir gün değil, her zaman yanlarında olduğumuzu belirtmek istiyorum.

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.