Karizma Haber-karizmahaber.com

ORMEK KURSİYERLERİ DEPREMZEDELERE KIŞLIK KIYAFET DİKİYOR 

15 Şubat 2023 - 16:45
ORMEK KURSİYERLERİ DEPREMZEDELERE KIŞLIK KIYAFET DİKİYOR 

ORDULU KADINLAR DEPREMZEDELER İÇİN SEFERBER OLDU

 

Ordulu kadınlar depremzedeler için seferber oldu. Ordu Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları’nda (ORMEK) bir araya gelen kadınlar, depremzedeler için yün hırka, patik, atkı, bere gibi birçok kışlık kıyafet dikerek depremden etkilenen illere gönderiyor. 

 

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ili etkileyen deprem sonrası tüm Türkiye tek yürek oldu. 7’den 70’e tüm Türkiye yardıma koşarken herkes kendi imkânları doğrultusunda yardım gerçekleştiriyor. 

Ordu’da da Ordu Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kursları’nda eğitim alan Giyim Kursu kursiyerleri depremzedeler için bir araya geldi. Kursa katılanların yanı sıra dışarıdan da gelen farklı yaşlarda birçok kadın, ORMEK kurslarında dikiş makinalarına geçerek özellikle depremden etkilenenler için ağırlıklı olarak kışlık kıyafet dikmeye başladı. 

 

ORDULU KADINLAR: “ACILARINI PAYLAŞMAK, BİRAZ ISINMALARINI SAĞLAMAK İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPIYORUZ” 

 

Yaptıkları çalışmaları değerlendiren Ordulu kadınlar, depremzedelere kendi imkânları doğrultusunda yardım etmek amacıyla kışlık kıyafet diktiklerini belirtti. Tüm depremzedelerin acılarını paylaştıklarını aktaran kursiyerler, onların yaralarını sarmaya bir nebze de olsun katkıda bulunmak istediklerini belirterek şunları kaydetti:

 

Kursiyer Altun Kurucu, “Deprem sonrası ORMEK’te hocamızın öncülüğünde hemen burada depremzedeler için kıyafet dikmeye başladık. Hocalarımızın gösterdikleri doğrultuda elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Onlar büyük acı yaşıyor ama bizde burada onlar gibi aynı acıyı yaşıyoruz. Şuan kış olduğu için patik, şapka, eldiven dikiyoruz” 

 

Kursiyer Gül Hüsem, “Bu büyük felaketin ardından bizler de elimizi taşın altına koyalım dedik ve ORMEK’te bu çalışmaları yapıyoruz. Hem bizler hem vatandaşlarımızın katkıları ile bu çalışmaları ilerletiyoruz. Aklınıza gelecek ne varsa burada onlar için üretim gerçekleştiriyoruz. Bizlere bu imkânı sağlayan Ordu Büyükşehir Belediyesi’ne ve ORMEK’e çok teşekkür ediyoruz”

 

70 yaşındaki gönüllü Elmas Altıntaş, “Deprem itibari ile çok büyük yardımlar başladı. Allah herkesin niyetini kabul etsin. Bende burada elimden geldiğince arkadaşlarımıza yardım ediyorum. Bizde gerçekten burada çok rahatsız oluyoruz, yerimizde oturamıyoruz, yatamıyoruz. Allah yardımcıları olsun”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.