Karizma Haber-karizmahaber.com

OBİTEM KAPILARINI MİNİK ÖĞRENCİLERE AÇTI

HEM EĞLENDİLER HEM ÖĞRENDİLER

OBİTEM KAPILARINI MİNİK ÖĞRENCİLERE AÇTI
21 Nisan 2022 - 11:19

 

HEM EĞLENDİLER HEM ÖĞRENDİLER

 

Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı bünyesinde kurulan İtfaiye Eğitim Merkezi (OBİTEM) kapılarını Yalçın Çelebi Anaokulu öğrencilerine açtı. 

 

2020 yılından bu yana gerçekleştirmiş olduğu eğitim faaliyetleri ile bölgede itfaiye eğitimleri konusunda ön plana çıkmayı başaran OBİTEM’de miniklere itfaiyenin görevleri ve işleyişi hakkında bilgilendirme yapılırken itfaiye mesleği tanıtıldı. 

 

İtfaiye araçları ve eğitim simülatörlerini yakından görme fırsatı elde eden miniklerin heyecanı gözlerinden okundu. Düzenlenen bilgilendirici eğitimlerin sonunda öğrencilere Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından itfaiye gönüllüsü sertifikası da takdim edildi. 

 

EĞLENCELİ BİR GÜN GEÇİRDİLER  

 

Etkinliklerde öğrencilere ilk olarak 112 Acil Çağrı Merkezinin önemi anlatıldı. Öğrencilere itfaiye araçları tanıtılarak yangın çeşitleri, itfaiyenin görevleri, yangın söndürmede kullanılan araç, kıyafet ve malzemeler hakkında bilgi verildi. İtfaiye hakkında çizgi film ve renkli görsellerden oluşan sunumları izleyen öğrencilere uygulamalı olarak itfaiye kıyafetleri giydirilerek maketlerle küçük çaplı tatbikatlar da yapıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.