Karizma Haber-karizmahaber.com

OBB ORDULULARIN CENAZELERİNİ ORDU’YA GETİRİYOR

07 Şubat 2023 - 15:39
OBB ORDULULARIN CENAZELERİNİ ORDU’YA GETİRİYOR

ORDU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, DEPREM BÖLGESİNDE HAYATLARINI KAYBEDEN ORDULULARIN CENAZELERİNİ MEMLEKETLERİNE GETİRİYOR 

 

Ordu Büyükşehir Belediyesi, deprem bölgesinde enkaz altından çıkarılan Ordulu vatandaşlara ait cenazeleri alarak son yolculuklarına uğurlanmak üzere memleketleri Ordu’ya getiriyor.

 

Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan ve 10 ili etkileyen ilki 7,7 ikincisi ise 7,6’lık deprem bütün ülkeyi yasa boğdu. Bölgede, arama-kurtarma çalışmaları aralıksız sürerken tüm yurtta yardım seferberliği de devam ediyor. 

 

Kurtarma çalışmalarında ekiplerin sağ ulaştığı yurttaşlarla buruk bir sevinç yaşanırken, enkaz altından çıkarılan cenazeler ise büyük bir acıya yol açıyor. Bölgede arama kurtarma çalışmalarına katkı veren Ordu Büyükşehir Belediyesi ekipleri, öte yandan hayatlarını kaybeden Orduluları da cenaze nakil araçları ile memleketlerine getiriyor. 

 

Bu kapsamda ekipler Kahramanmaraş’ta hayatlarını kaybeden Ünye, Korgan ve Gürgentepeli vatandaşların cenazelerini Ordu’ya getirmek için yola çıkan Ordu Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar ve Cenaze Hizmetleri Şube Müdürlüğüne bağlı cenaze nakil araçları gerekli malzemeler ile deprem bölgesine ulaştı. 

 

İşlemleri yapılan cenazeleri alan Büyükşehir Belediyesi Cenaze Hizmetleri ekipleri, cenazeleri son yolculuğuna uğurlanmak üzere memleketlerine getirecek. Ekipler, ihtiyaç olması durumunda nakil işlemlerini sürdürecek. 

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.