Karizma Haber-karizmahaber.com

Mehmet Akif Ersoy’a Mektup1

Milli  servetimiz  olan  İstiklal  Marşımızın  şairi,  Mehmet  Akif  Ersoy;

Mehmet Akif Ersoy’a Mektup1
17 Mart 2023 - 15:20

Milli  servetimiz  olan  İstiklal  Marşımızın  şairi,  Mehmet  Akif  Ersoy;

Size  bu  mektubu  yazmaktan  mutluluk duyuyorum. Sizin  gibi  kıymetli, azimli, fedakar  ve   cömert  bir şairi  tanımaktan  da onur  duyuyorum. İstiklal  Marşı  Türk  ruhunu, felsefesini  ve  kahramanlığını  anlatan  en  gür  ses  ve  en  duygulu  mısralardır. Bizim  özgürlüğümüzün  nişanesidir. Türk  milleti  elbette sizin  gibi kahraman  şairler  olduğu  sürece  ayakta  kalacaktır.

Siz ülkeniz  ve  milletinize  adanmış  şair; Kurtuluş  Savaşı  yıllarında milletin  sesi  oldunuz. Şimdi de bu gür sesi  yaşatmak  bizim görevimiz. Bu  ülke bizlere  emanet  ve  biz  de  vatanımızı  bayrağımızı, marşımızı  korumak  için elimizden  geleni  yapıyoruz  yapacağız. Türk  milleti  her  daim  birlik  ve beraberlik  içinde  olmuştur. Vatanını  ve bayrağını  korumak  için  gerektiğinde  canını  hiçe  saymıştır. İnancı, güvenci  ve  cesaretiyle  de  her  savaştan muzaffer  çıkmıştır. Kurtuluş  Savaşı  yıllarında  da  milleti  birlik  ve  beraberliğe  hürriyet  aşkına  ve bağımsızlığa  siz  ve  arkadaşlarınız  çağırdı. Bu  vatan  sevdası  için  nice  adsız  kahramanlar  canlarını  hiçe  saydı.

Siz  İstiklal  Marşı  ile  özgürlüğümüzü  bir  ağacın  kökleri  kadar  sağlamlaştırdınız. Bunun  için  size  ve  arkadaşlarınıza  minnettarız. Böyle  görklü  bir  tarihe  sahip  olmak  bizim  en  büyük  övüncümüzdür.

 

 

Saygılarımla

Zeynep   İzgi   Vural

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.