hava 19° Orta
DOLAR 21,5202 % % 1.23
EURO 23,0390 % % 0.56
GRAM ALTIN 1.357,99 % % 1,29
ÇEYREK A. 2.220,31 % % 1,29
BITCOIN 26.216,60 % 1.25
SON DAKİKA

İYİ Partili vekil açıkladı ‘Bahçeli’nin görevlendirmesi ile Gezi’ye gittik

Son Güncelleme :

29 Nisan 2022 - 8:58

/ 2 kez okundu.
İYİ Partili vekil açıkladı ‘Bahçeli’nin görevlendirmesi ile Gezi’ye gittik

İYİ Partili vekil açıkladı ‘Bahçeli’nin görevlendirmesi ile Gezi’ye gittik, Hükümeti istifaya davet ettik.’

İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, ”Önemli bazı anekdotlar paylaşacağım bu akşam” diyerek paylaşımlarda bulundu.

İYİ Partili vekil Lütfü Türkkan açıkladı ‘Bahçeli’nin görevlendirmesi ile Gezi’ye gittik, Hükümeti istifaya davet ettik.’

İYİ Partili vekil açıkladı 'Bahçeli’nin görevlendirmesi ile Gezi’ye gittik, Hükümeti istifaya davet ettik.'

Gezi davasında Osman Kavala’ya ağırlaştırılmış müebbet Mücella Yapıcı, Çiğdem Mater, Hakan Altınay, Mine Özerden, Can Atalay, Tayfun Kahraman ve Yiğit Ali Ekmekçi’ye ise 18’er yıl hapis cezası verilmesi Gezi Direniş tartışmalarını yeniden başlattı.

MHP Lideri Devlet Bahçeli de Gezi’yi hedef alan açıklamalarda bulundu.

Bahçeli’nin açıklamaları sonrası İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan’dan dikkat çeken paylaşımlar geldi.

Gezi eylemleri sırasında MHP’nin aldığı pozisyonu hatırlatan Türkkan, ”13 yaşındaki Berkin Elvan, başına isabet eden plastik mermi ile hayatını kaybetti. O günlerde Sayın Bahçeli, ölen Berkin’in ardından, üzüntülerini belirten ve bu cinayeti kınayan twit mesajı yayınladı” ifadelerini kullandı.

”HÜKÜMETİ İSTİFAYA DAVET ETTİK”

Bahçeli’nin talimatı ile 1 Haziran’da Gezi Parkı’na gittiklerini ve hükümeti istifa davet ettiklerini belirten Türkkan, ”Sayın Bahçeli’nin görevlendirmesi ile, şimdi TBMM Bşk Vek. olan Celal Adan, Genel Bşk Yard Atilla Kaya, İstanbul Mv Ali Torlak ve ben 1 Haziran 2013’de Taksim Meydanı’nda biber gazının genizleri yakan havasını soluyarak bir bildiri okuduk ve Hükümeti istifaya davet ettik” diye yazdı.

MUAMMER GÜLER İLE DİYALOĞUNU DA YAZDI

Ayrıca Türkkan dönemin İçişleri Bakanı Muammer Güler ile arasında geçen diyaloğu şöyle paylaştı:

”Gezi Parkında ağaçların kesilmesine karşı gelen gençlerin protestoları başladığında, dönemin İçişleri Bakanı Muammer Güler’e rastladım muhalefet kulisinde.

“Bu gençlerin bu öfkelerini dindirmek gerek, yoksa protestoların büyüyeceğini görüyorum” dedim.

“Bunun da yolu belli ve çok kolay; gidecek Taksim’e Başbakan Erdoğan, gençlerin kurduğu çadırlardan birine oturup onlarla çay içecek ve bu ağaçlar kesilmeyecek, deyip onları kucaklayacak” dedim.

Muammer Güler; “doğru diyorsun ama Başbakan gitmez, söylemek de kolay değil” diye cevap verdi. “O zaman bu sıkıntı büyür ve başta PKK bunu kullanır” diye de uyardım.”

İlgili Haberler

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.