Karizma Haber-karizmahaber.com

Hatay’da yağmalanma iddiası

08 Şubat 2023 - 15:46
Hatay’da yağmalanma iddiası

Büyük yıkımlara ve kayıplara neden olan depremin ardından bölgede yağmacılığın olduğu iddia edildi.

HATAY – 08.02.2023 – HİBYA – Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki deprem çevre illerde de hissedildi. Büyük yıkımlara ve kayıplara neden olan depremin ardından bölgede yağmacılığın olduğu iddia edildi.

-Videolu haber- Türkiye’nin dört bir yanından deprem bölgelerine yardım edipleri gönderilirken arama kurtarma çalışmalarının devam ettiği Hatay’da enkaza dönen market ve mağazaların yağmalandığı iddia edildi.

Hibya Haber Ajansı Hatay Temsilcisi Hüseyin Zorkun’un gözlemlerine göre, Suriyeli olduğu iddia edilen kişilerin bütün şehri 2-3 gecedir talan ettiği ve bütün kuyumcuların camlarının patlatıldığı iddia edildi. Polis hırsızlık yaptığı öne sürülen bir kişiyi şehrin merkezinde yakaladı. Dün ve bugün polis ve asker hırsızlık olaylarına müdahale etmeye başladı. İlk geceden itibaren Antakya merkezde büyük marketlerin yağmalandığı bilgisi aktarıldı. Özellikle kuyumcular, bakkallar, giyim mağazaları ve teknoloji mağazalarını hepsinin yağmalandığı bildirildi.

 

Hibya Haber Ajansı

 

Videolar

https://panel.basinlistem.com/UrlRedirect.ashx?Mail=aydintomakin@gmail.com&MailID=26217667&url=https%3a%2f%2fwww.youtube.com%2fwatch%3fv%3dkmfk5I9I4KM

https://panel.basinlistem.com/UrlRedirect.ashx?Mail=aydintomakin@gmail.com&MailID=26217667&url=https%3a%2f%2fwww.youtube.com%2fwatch%3fv%3dz8zTih6PwmY

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.