Karizma Haber-karizmahaber.com

“FATSAMIZI GENÇ VE SPOR DOSTU ŞEHİR YAPMAKTA KARARLIYIZ”

FATSA’NIN GÜCÜNE GÜÇ KATACAK SPOR TESİSLERİ HAYAT BULUYOR. YALIKÖY BASKETBOL VOLEYBOL SAHASININ YAPIMI TAMAMLANDI.

“FATSAMIZI GENÇ VE SPOR DOSTU ŞEHİR YAPMAKTA KARARLIYIZ”
12 Mayıs 2022 - 16:04

 

FATSA’NIN GÜCÜNE GÜÇ KATACAK SPOR TESİSLERİ HAYAT BULUYOR. YALIKÖY BASKETBOL VOLEYBOL SAHASININ YAPIMI TAMAMLANDI.

 

Spor alanında Fatsa’nın yeni bir döneme girdiğini söyleyen Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, Gençlik ve spor yatırımlarıyla Fatsa’nın gücüne güç katacaklarını ifade etti.

Tesisleşme hamlesiyle Fatsalı gençler, futboldan yüzmeye, voleyboldan basketbola, birbirinden güzel ve kullanışlı tesislere kavuşturuyor.

TESİSLERİN YAPIMI HIZLA SÜRÜYOR.

Gençlik ve Spor Bakanlığı yapılan işbirliği protokolü ile hazırlanan projeler kapsamında Fatsa’ya 6 adet halı saha, 8 adet basketbol voleybol sahası, bir adet yarı olimpik yüzme havuzu, bir adet il tipi gençlik merkezi, 3 adet tenis kortu ve 500 kişi kapasiteli bir adet sentetik çim saha yapılıyor. Halı saha, basketbol sahalarından oluşan 14 spor tesisinden birkaçının yaz ayına kadar faaliyete girmesi bekleniyor.

YALIKÖY BASKETBOL VOLEYBOL SAHASININ YAPIMI BİTTİ.

Gençlerin heyecanla beklediği ve yapımı tüm hızıyla devam eden 14 spor tesisinden birisi olan Yalıköy basketbol voleybol sahasının yapımı tamamlandı. Diğer spor sahalarının imalat ve montaj yapım işleri hız kesmeden sürüyor.

“GENÇLERİYLE MUTLU SPORDA ÖNCÜ FATSA ”

“Gençleriyle mutlu, sporda öncü” bir Fatsa için çalıştıklarını kaydeden Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, “ Fatsamızın genç dostu, spor dostu yapmaya yönelik önemli hamleler gerçekleştiriyoruz. Gençlerimize yaptığımız yatırımı ülkenin geleceğine yapılan yatırım olarak görüyoruz. Sporla büyüyen bir gençlik yetiştirmek arzusuyla, Fatsamızı sporun merkezi haline getirmek için söz verdiğimiz yatırımlarımızı tek tek hayata geçiriyoruz. Yalıköy’deki basketbol voleybol sahamızın yapımı tamamlandı. Diğer spor sahalarımızın da imalat ve montaj yapım işleri hız kesmeden sürüyor. Yaz ayına kadar birkaç tane daha halı saha, basketbol voleybol sahamız hizmet girmiş olacak. Yarı olimpik yüzme havuzu projemiz yıl sonuna kadar tamamlanmış olacak. Önümüzdeki hafta, 3 tenis kortu, il tipi gençlik merkezi ve 500 kişi kapasiteli bir adet sentetik çim sahanın ihalesine çıkacağız. Gençlik spor yatırımlarımızla ilgili tüm çalışmalarımız süratle devam ediyor. Biz işbirliğine, güç birliğine ve gönül birliğine inanıyoruz. Birlikte aşkla, sevdayla bu memleketimize hizmet etmeyi görev biliyoruz. Eser bırakmak, hizmet etmek, gönüller yapmak şiarıyla çalışıyoruz.” diye konuştu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.