Karizma Haber-karizmahaber.com

 FATSA BELEDİYESİ ANİ SU TAŞKINLARA KARŞI ÖNLEM ALIYOR

11 Haziran 2022 - 13:19
 FATSA BELEDİYESİ ANİ SU TAŞKINLARA KARŞI ÖNLEM ALIYOR

Fasa Belediyesi yaz aylarında bölgemizde oluşan aşırı yağışlardan dolayı olası bir sel, muhtemel taşkınları koruma altına almak üzere, bakım ve onarım çalışmalarına devam ediyor.

Fasa Belediyesi yaz aylarında bölgemizde oluşan aşırı yağışlardan dolayı olası bir sel, muhtemel taşkınları koruma altına almak ve en aza indirmek için açık ve kapalı dere yataklarının temizlik, bakım ve onarım çalışmalarına devam ediyor.

Daha önceden ani yağmur suyu taşkınlarının olduğu Kurtuluş mahallesi Kantarcılar Deresi, Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Bülbül Deresi ve Dumlupınar mahallesi Sıfır Kilometre’de temizlik ve bakım onarım çalışmalarını sürdüren Fatsa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipler tedbiri elden bırakmıyor.

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar ilçede sele maruz kalma riskini önlemek adına sel konusundaki uyarıları ilgili kurumların resmi yazılarıyla ve TV’lerden takip ettiklerini belirterek, “Ekiplerimiz bu kapsamda dere temizleme ve ıslah çalışmalarını sürdürüyor. Her zaman söylediğimiz gibi vatandaşlarımız da her eline geçeni gelişi güzel dereye atmamalı. Dere temizliklerinde çöpe veya geri dönüşüme bırakılabilecek çok miktarda eşyalara rastlıyoruz. Bu gibi eşyalar derelerin tıkanmasına vesile olabiliyor. Bu bakımdan vatandaşların duyarlı olması lazım.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.