Karizma Haber-karizmahaber.com

CANİK BELEDİYESİ, CAKK’DAN BAŞARILI KURTARMA ANI

10 Şubat 2023 - 17:45
CANİK BELEDİYESİ, CAKK’DAN BAŞARILI KURTARMA ANI

CAK Canik Belediyesi Arama Kurtarma Ekipleri Enkaz Altında Kalan Kadını 108 Saat Sonra Sağ Olarak Kurtardı

 

CAK Canik Belediyesi Arama Kurtarma ekipleri depremde yıkılan binanın enkazında kalan kadını 108 saat sonra sağ olarak kurtardı.

CAK Canik Belediyesi Arama Kurtarma ekipleri, merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan ve 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerinde ardından sahada arama kurtarma çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. CAK Canik Belediyesi Arama Kurtarma ekipleri, Kahramanmaraş’ta 108 saat enkaz altında kalan kadını sağ olarak kurtardı. Enkazdan yaralı olarak çıkartılan 65 yaşındaki Leyla Çukur isimli kadın CAK Canik Belediyesi Arama Kurtarma Ekipleri tarafından sağlık görevlilerine teslim edildi.

 

108 Saat Sonra Gelen Sevinç

CAK Canik Belediyesi Arama Kurtarma ekipleri, Kahramanmaraş’ın merkez Dulkadiroğlu ilçesi, Sütçü İmam Mahallesi’nde depremde yıkılan 7 katlı binanın enkazında 108 saat kalan kadını sağ olarak kurtardı. CAK Canik Belediyesi Arama Kurtarma ekipleri, Leyla Çukur isimli kadının, yıkılan binanın enkazında yerini tespit etmesinin ardından hemen kurtarma çalışmalarına başladı. Gerçekleştirilen hummalı çalışmalarla enkazdan sağ olarak kurtarılan kadın, tedavi edilmek üzere sağlık görevlilerine teslim edildi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.