Karizma Haber-karizmahaber.com

BURAK DALGIN: “UYDUDAN İNTERNET VE MOBİL CİHAZLARLA İLETİŞİM ARTIRILMALI”

09 Şubat 2023 - 13:41
BURAK DALGIN: “UYDUDAN İNTERNET VE MOBİL CİHAZLARLA İLETİŞİM ARTIRILMALI”

Afet bölgesinde incelemelerini sürdüren DEVA Partisi Dijital Dönüşüm ve Teknolojileri Politikaları Başkanı Burak Dalgın, Twitter hesabından yayımladığı mesajında iletişim alt yapısına öncelik verilmesini istedi.

Antakya’dan açıklamada bulunan Dalgın, baş sağlığı dileyerek başladığı konuşmasında “Evladımı ölü ya da diri görmek istiyorum” diyen bir annenin, “Tırnaklarımla bu enkazdan ailemi çıkartmak istiyorum” diyen bir babanın, babasını yeni kaybeden bir evladın acılarını paylaşırken “Milletimizin metaneti çok güçlü. Allah bir daha böyle bir şey yaşatmasın,” ifadesini kullandı.

Afet bölgesine iletişim alt yapısının zayıf olduğuna dikkat çeken Dalgın “Telefonda kesintisiz konuşmak mümkün değil. Bağlandığımız canlı yayınlarla irtibatımız devam edemedi. Mesajlaşma uygulamaları kullanmak, internete bağlı kalmak mümkün değil. Böyle zor günlerde iletişim alt yapısı çok kritik. Acilen uydudan internet ve mobil cihazlarla buradaki iletişimin artırılması lazım. Dün gece pek çok vinç operatörü ve vinci sosyal medyadan bulduk. Buraya gelen yardımlarda sosyal medyanın büyük bir katkısı oldu. En önemlisi dezenformasyon önlemek için de katkı sağladı,” ifadelerini kullandı.

 

https://twitter.com/devapartisi/status/1623437767005929473?s=20&t=h488LtircX6Jn1XOSd4lqg

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.