Karizma Haber-karizmahaber.com

BAŞKAN KİBAR’DAN TÜRKİYE TEK YÜREK KAMPANYASINA 400 BİN TL BAĞIŞ

BAŞKAN KİBAR’DAN TÜRKİYE TEK YÜREK KAMPANYASINA 400 BİN TL BAĞIŞ
16 Şubat 2023 - 14:48

“TÜRKİYE TEK YÜREK KAMPANYASINA BELEDİYE ÇALIŞANLARIMIZDAN 300 BİN TL KENDİM DE 3 MAAŞIMI BAĞIŞLIYORUM”

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar depremzede vatandaşların yaralarının sarılması amacıyla düzenlenen Tek Yürek yardım kampanyasında telefonla bağlanarak belediye çalışanlarının 300 bin TL kendisinin de 3 maaş olmak üzere toplamda 400 bin TL bağışta bulunduklarını bildirdi.
Kahramanmaraş merkezli, Hatay, Adıyaman, Gaziantep, Adana, Osmaniye, Malatya, Diyarbakır, Şanlıurfa, Kilis ve Elazığ’ı etkileyen depremlerin yıkıcı sonuçlarını yaşayan vatandaşlarımız için Türkiye, ortak yayında tek yürek oldu.Türkiye Tek Yürek” ortak yayınında, sevilen dizi ve program yüzleri, AFAD ve Kızılay’a bağışlanmak üzere yardım topladı. İş insanından kumbarasındaki parasını bağışlayan çocuklara kadar milyonlarca kişinin katıldığı kampanyada 115 milyar 146 milyon 528 bin lira bağış toplandı.
Türkiye Tek Yürek” ortak yayını Kanal D, TRT1, ATV, FOX, Kanal 7, Show TV, Star TV ve TV8 başta olmak üzere yurt içi ve yurt dışından 213 televizyon kanalı ile 562 radyoda yayınlandı.

“KAYITSIZ KALAMAZDIK”

Türkiye Tek Yürek” ortak yayınına telefonla bağlanan Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar belediye çalışanlarının 300 bin TL kendisinin de 3 maaş olmak üzere toplamda 400 bin TL bağışta bulunduklarını bildirdi. Yardım kampanyasına kayıtsız kalamadıklarını belirten Başkan Kibar, “Türkiye olarak asrın felaketini yaşadık. Bu süreçte tüm dünyada eşi benzeri görülmemiş bir dayanışma örneği görüldü. Türkiye Tek Yürek Kampanyasında  iş insanından kumbarasındaki parasını bağışlayan çocukların telefonla yayına bağlandığını gördük. Depremin ilk sabahından beri gece gündüz sürdürdüğümüz yardım kampanyamız halen devam ediyor. Bu anlamda Türkiye Tek Yürek Kampanyasına da Fatsa olarak katılmak istedik. Bir kez daha asrın afetinde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet yaralılara acil şifalar diliyorum. Allah bir daha böyle bir felaket ülkemize yaşatmasın.” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.