Karizma Haber-karizmahaber.com

BAŞKAN GÜLER’İN ‘YEŞİL’ HASSASİYETİ 

14 Mart 2023 - 11:35
BAŞKAN GÜLER’İN ‘YEŞİL’ HASSASİYETİ 

ORDU’DA YEŞİL SEFERBERLİK 

 

BÜYÜKŞEHİR 2 MİLYON 295 BİN 75 ADET AĞAÇ VE MEVSİMLİK ÇİÇEĞİ TOPRAKLA BULUŞTURDU

 

Ordu’da 2 milyon 295 bin 75 adet ağaç, çiçek ve çeşitli türde bitki Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmaları ile toprakla buluştu. Büyükşehir Belediyesi ayrıca mevcut yeşil alanlara ek olarak 356 bin 138 metrekarelik yeni yeşil alanı da Ordu’ya kazandırdı. 

 

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in çevre hassasiyeti doğrultusunda gerçekleştirilen faaliyetlerle, yeşil bir kent oluşturmak ve gelecek nesillere değerli bir miras bırakmak için il genelinde ağaç ve çiçek dikimlerinin yanı yeni yeşil alan çalışmalarında önemli çalışmalara imza atıldı. Başkan Güler’in göreve geldiği günden itibaren Ordu genelinde şehir estetiği için birçok uygulamayı hayata geçiren Ordu Büyükşehir Belediyesi, gerçekleştirdiği peyzaj düzenlemeleriyle de ilçelerin güzelliğine güzellik kattı. 

 

ORDU’YA 356 BİN 138 METREKARE YENİ YEŞİL ALAN KAZANDIRILDI

 

Bu kapsamda birçok ilçede çalışma yürüten Ordu Büyükşehir Belediyesi 4 yılda 2 milyon 295 bin 75 adet ağaç, çiçek ve çeşitli türde bitkiyi toprakla buluşturdu. Şehri adeta botanik bahçeye dönüştüren Büyükşehir Belediyesi, yeni parklar ve yeşil alanlar da inşa etmeyi ihmal etmedi. Birçok ilçeye 4 yılda 356 bin 138 metrekare yeni yeşil alan kazandırıldı. 

 

YEŞİL ALANLARIN BAKIM ONARIMLARI ARALIKSIZ SÜRÜYOR 

 

Yeni ağaç ve çiçekler diken ve yeşil alan sayısını her geçen gün arttıran Büyükşehir Belediyesi mevcut alanların da bakım onarımlarını elden bırakmadı. Ekipler, hali hazırda bulunan 1 milyon 532 bin 959 metrekarelik yeşil alanda ise çalışmalarını aralıksız sürdürdü. 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.