hava
DOLAR 21,2542 % % -0.02
EURO 23,0210 % % 0.14
GRAM ALTIN 1.340,67 % % -0,01
ÇEYREK A. 2.191,99 % % -0,01
BITCOIN 25.654,00 % -5.152
SON DAKİKA

Başkan Demir’den Aday Mehmet Muş’a Serbest Bölge Jesti

Son Güncelleme :

24 Nisan 2023 - 18:04

/ 8 kez okundu.
Başkan Demir’den Aday Mehmet Muş’a Serbest Bölge Jesti

Seçim olmasaydı Samsun Serbest Bölgeye kavuşamayacak mıydı?

 

Başkan Demir’den Aday Mehmet Muş’a Serbest Bölge Jesti

 

Mehmet Muş Samsun’dan vekil adayı oldu, Meclis Olağanüstü toplandı, Samsun’a Serbest Bölge Geliyor!

 

İYİ Parti Samsun Büyükşehir Belediye Meclis Grup Başkanvekili Dr. Ayhan Ayvaz, Samsun’a serbest bölge kurulması konusunda gerek STK’larla, gerekse Samsunlu iş insanları ile yapılan toplantılarda defalarca dile getirmelerine rağmen şehre bu konularda kimsenin sahip çıkmadığını, söyledi.

 

Ancak Samsun’a bu güne kadar hiçbir yatırım yapmayan Ticaret Bakanı Sayın Mehmet Muş’un vekil adayı olması ile seçim kazanabilmek için olağanüstü meclis toplantısı yapılarak Serbest Bölge Kurulması çalışmalarının başlatıldığını ifade eden Dr. Ayhan Ayvaz: “ Samsun’a serbest bölge kurulması talepleri yıllardır duymazlıktan gelindi. Ancak, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mustafa Demir, Bakan Muş’un Samsun’dan aday olması ile birlikte Bakan ile ilgili eleştirileri engellemek, Samsun’a hiçbir yatırım yapmayan Bakan Muş’u sempatik göstermek için Belediye Meclisi’ni olağanüstü toplayarak kurulacak olan Orta Karadeniz Serbest Bölge Kurucu ve İşletici A.Ş. şirketine 200 Bin TL sermaye ve % 20 hissedar olması yetkisi istedi.

 

Buradan soruyorum; Samsun’a Serbest Bölge kurulabilmesi için bir bakanın aday olması mı gerekiyordu? Kaldı ki, Serbest Bölge kurulması için tahsisi edilen alan Olimpiyatlar için dolgu yapılarak elde edilmiş bir bölgesidir. Bu alan bugüne kadar neden boş bırakıldı da seçimde hatırlandı. Seçim olmasaydı Samsun Serbest Bölgeye kavuşamayacak mıydı?

Serbest Bölge, SBB Başkanı Sayın Mustafa Demir’in Ticaret Bakanı, Samsun Milletvekili Adayı Sayın Mehmet Muş’a bir hediyesi midir? Yoksa Sayın Mehmet Muş’un Samsun‘da seçim kazanmak için yaptığı bir jest midir? Dedi.

İYİ Parti iktidarında Samsun sahipsiz kalmayacak hak ettiği bütün hizmet ve yatırımlar zaman kaybetmeksizin yapılacaktır. Dedi.

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.