hava
DOLAR 21,2542 % % -0.02
EURO 23,0210 % % 0.14
GRAM ALTIN 1.340,67 % % -0,01
ÇEYREK A. 2.191,99 % % -0,01
BITCOIN 25.654,00 % -5.152
SON DAKİKA

Bafralı kadınlara sigorta sözü

Son Güncelleme :

10 Mayıs 2023 - 16:59

/ 22 kez okundu.
Bafralı kadınlara sigorta sözü

 

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu ve Milletvekili adayı Neşe Kangüleç, Bafra’nın Gökçeağaç köyünü ziyaret etti. Köylülerle buluşmasında köy kadınlarının sorunlarına ve çözüm önerilerine değinen Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, “Tarımda çalışan kadınlarımız ve gençlerimizin sosyal güvenlik primini devletimiz karşılayacak. Tarlada üretim yapan köylü kardeşlerim hastalandığı zaman ne yapacağını düşünmeyecek. Yaşlandığında nasıl emekli olurum sıkıntısını kafasından atacak. Gençlerimiz için de aynı kolaylığı sağlayacağız. Gelsinler köylerine üretim yapsınlar. Devlet olarak onlara her türlü kolaylığı sağlayacağız. Doğdukları yerde doyacaklar” dedi.

İneğin samanı bile ithal

CHP Samsun Milletvekili Adayı Neşe Kangüleç ise, köylünün ithal samanla ineğini besleyemediğini, yüksek akaryakıt fiyatları nedeniyle tarlasını sürmekte zorlandığını söyledi.

Kangüleç sözlerini şöyle sürdürdü: “Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı olduğunda Türkiye için yoksullukların yolsuzlukların sona erdiği dönem başlayacak. Gübreye ve tarım ilacına harcanan paranın yarısını devletimiz destek olarak köylümüze geri verecek. Mazotu çiftçimiz yüzde 36 daha ucuza alacak. Taban fiyatları ürün ekilmeden önce açıklanacak. Çiftçi daha tarlasını ekerken ne kadar para kazanacağını bilecek.” Dedi.

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.