Karizma Haber-karizmahaber.com

Bafra Gençliği’nden 30 Ağustos’a Nostaljik Kutlama!

30 Ağustos 2022 - 20:59
Bafra Gençliği’nden 30 Ağustos’a Nostaljik Kutlama!

Cumhuriyet Halk Partisi Bafra Gençlik Örgütü, 30 Ağustos’u gazete dağıtarak kutladı.

 

Cumhuriyet Halk Partisi Bafra Gençlik Örgütü adına açıklama yapan Bafra Gençlik Kolları Başkanı Sait Ali Nuhoğlu açıklamasında “Mustafa Kemal’in Samsun’da yaktığı kıvılcım 30 Ağustos 1922 günü Büyük Taaruz’un zaferle sonuçlanmasıyla taçlanmış, Anadolu’da emperyalizme ve onun maşalarına geçit verilmeyeceği tüm dünyaya gösterilmiştir. 

CHP Bafra Gençliği olarak bu büyük zaferi biraz nostalji ile harmanlayarak dönemin yerel gazetelerinden 1937 tarihli “Güzel Bafra” gazetesini yeniden basarak kutlamak istedik. Aslında uygun olarak bastırılmış gazeteyi Bafra yerelinde, halkın kalabalık olduğu yerlerde diğer ilçelerden de gelerek destek veren yol arkadaşlarımızla beraber dağıttık. Oldukça büyük ilgiyle karşılanan gazetemizi dağıtırken halkımızla hem 30 Ağustos’un önemi hem de ülkemizin son zamanlarda yaşadığı zorlukları yine 30 Ağustos’u ve cumhuriyet devrimlerini gerçekleştiren ruhu yeniden canlandırarak aşabileceğimiz üzerine keyifli sohbetler ettik.

Yoğun ilgi gören gazetemizi hatıra olarak almak isteyen bir çok kişinin yanı sıra bizler de halkımızı partimiz genel başkanı sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun 31.08.2022 (YARIN) Saat 13.30’da Bafra Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleştireceği TBMM Grup Toplantısı’na davet ettik.

Etkinliğimizi gerçekleştirirken destek veren diğer ilçe örgütlerinden yol arkadaşlarımıza teşekkür ederim.” dedi

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.