Karizma Haber-karizmahaber.com

ALTINORDU SEFERBER OLDU

07 Şubat 2023 - 14:13
ALTINORDU SEFERBER OLDU

BAŞKAN TÖREN “ALLAH MİLLETİMİZİ BU ZOR SINAVLARDA DA GÜÇLÜ KILSIN”

 

Kahramanmaraş Pazarcık’ta 04.17’de meydana gelen ve birçok ili etkileyen 7,7 büyüklüğündeki depremin yaralarının sarılması için yapılan yardım çağrılarının ardından Altınordu’lular yardım toplama merkezlerine akın etti.

Ordu Valiliği ve Ordu Büyükşehir Belediyesi organizasyonunun ardından bir yardım çağrısı da Başkan Aşkın Tören’den geldi. Başkan Tören’in sosyal medya hesaplarından “Haydi Altınordu’m. Gün, yardımlaşma, dayanışma ve yaralarımızı birlikte sarma günü. Depremden etkilenen vatandaşlarımıza hep beraber kardeşlik elimizi uzatalım” sözleri ile yaptığı çağrıya duyarsız kalmayan vatandaşlar Altınordu Belediyesine akın ettiler.

 

ALTINORDU’NUN İLK YARDIM FİLOSU DEPREM BÖLGESİNE HAREKET ETTİ

 

Başkan Aşkın Tören’in çağrısının ardından 7’den 70’e seferber olan Altınordu’lular battaniye, kışlık kıyafet, bebek bezi, hijyen malzemeleri ve gıda yardımlarını akın akın Altınordu Belediyesine teslim ettiler. Kısa sürede çığ gibi büyüyen yardımlar ve Altınordu Belediyesinin yakacak desteğinden oluşan 2 TIR deprem bölgesine sevk edilmek üzere hazır hale getirildi.

Altınordu Belediyesi organizasyonunda hazırlanan yardım TIR’larının yanı sıra; 1️Mobil Sağlık Tarama Aracı, 1️ Paletli Ekskavatör, 1️ Arazöz, 1️ Vidanjör, 1️Pikap, 1️ Minibüs, 4️ Kanyon’dan oluşan 12 Araçlık konvoy ile birlikte 1️ Doktor, 1️ Hemşire, 10 Kişilik ‘Altınordu Arama Kurtarma Timinden oluşan 25️ personel deprem bölgesi Malatya ve Adıyaman’a uğurlandı.

 

BAŞKAN AŞKIN TÖREN “DAYANIŞMA VE KUCAKLAŞMA SEFERBERLİĞİMİZ DEVAM EDİYOR”

 

Yardım konvoyu uğurlamasında konuşan Başkan Aşkın Tören, “Büyük Türk milleti olarak çok ağır bir imtihandan geçiyoruz. Aziz Türk milletinin başı sağ olsun” dedi.

“Seksen beş milyon tek yürek olduk” diyen Başkan Tören, Kahramanmaraş merkezli yaşadığımız ve 10 ilimizi derinden etkileyen depremle birlikte milletçe bugün yas tutuyoruz. Seksen beş milyon tek yürek olduk. Yasımızın yanında bugün o 85 milyonun kardeş olduğu inancından hareketle devletimizin koordinasyonunda Altınordu Belediyesi olarak diğer kurumlarımızla birlikte deprem bölgesine en hızlı şekilde bir dayanışma ve bir kucaklaşma seferberliği başlattık. Her ne kadar içimizde derin bir acı olsa da bu kış şartlarında depremden etkilenen vatandaşlarımızın göçük altındaki insanımızın bize ihtiyacı var. Dolayısıyla bugün aramızdan seçilmiş gönüllü arkadaşlarımızla birlikte Altınordu’muzu derin yaralarımızı sarmak üzere bu ağır kış koşullarında onların umudu olmak, onlara kardeşlik elimizi ve yüreğimizi uzatmak üzere bugün ilk ekibimizi gönderiyoruz. Allah devletimize milletimize zeval vermesin” diye konuştu.

 

Yardım kampanyasının devam ettiğini belirten Başkan Tören şu ifadeleri kullandı:

“Acımız büyük ama soğukkanlı

olmak zorundayız.  Bugün biz Altınordu Belediyesi gönüllüleri ve ekibi olarak yola çıkıyoruz. Bizden önce Ordu Valiliğimiz, Büyükşehir belediyemiz diğer ilçe belediyelerimizin de benzer hazırlıklar yaptığına şahit olduk. Bu akşamı önemli kılan şeylerden bir tanesi vatandaşlarımızın bugün bu zor ağır kış koşullarında iki tane varsa bir tanesini depremden etkilenen vatandaşlarımıza ulaştırmak üzere bize iletmeleridir.  Türklük ve Müslümanlık kimliğimizin önemli bir nişanesidir. Allah milletimizi bu zor sınavlarda da güçlü kılsın.

Yarından itibaren yine vatandaşlarımızla bir dayanışma içerisinde deprem bölgesine ihtiyaç duyulduğu oranda yardım ulaştırmaya ve Türk milletine hep birlikte dua etmeye devam edeceğiz. Altınordu Belediyesi olarak büyük Ordu ailesi olarak bu zor süreçte Türk milletinin bir parçası olarak her türlü fedakarlığa ve her şartta milletimize hizmet etmeye hazır olduğumuzu ifade ediyorum” şeklinde konuştu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.