Karizma Haber-karizmahaber.com

ALTINORDU ÇOCUK SESLERİYLE ŞENLENDİ

Altınordu İlçe Müftülüğünün Altınordu Belediyesinin de destek ve katkılarıyla düzenlediği ‘Yaz Kur’an Kursları Çocuk Şenliği’ne katılan Başkan Aşkın Tören’e hem çocuklar hemde aileler yoğun sevgi gösterisinde bulundular.

ALTINORDU ÇOCUK SESLERİYLE ŞENLENDİ
28 Temmuz 2022 - 17:26

Altınordu İlçe Müftülüğünün Altınordu Belediyesinin de destek ve katkılarıyla düzenlediği ‘Yaz Kur’an Kursları Çocuk Şenliği’ne katılan Başkan Aşkın Tören’e hem çocuklar hemde aileler yoğun sevgi gösterisinde bulundular.

ÇOCUK ŞENLİĞİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU

19 Eylül Stadyumunda gerçekleştirilen Yaz Kur’an Kursları Çocuk Şenliği renkli görüntülere sahne oldu. Beş binden fazla çocuğun katıldığı etkinlikte Başkan Tören’e hem ailelerin hem de çocukların ilgisi ve sevgisi yoğun oldu.

Altınordu Belediyesi tarafından stadyum içerisine kurulan oyun alanlarında gönüllerince doyasıya eğlenen çocuklarla tek tek ilgilenen Başkan Tören, kendisiyle fotoğraf çektirmek isteyen çocukların ve ailelerin isteklerini de yerine getirdi.

Çocukların oynadığı oyunlara da eşlik eden Başkan Tören, programda bir de konuşma yaptı.

BAŞKAN TÖREN “İNSANLIĞIN EN BÜYÜK ARZUSU OLAN BARIŞ VE KARDEŞLİK İÇİNDE BİR DÜNYANIN KURULMASI SİZ ÇOCUKLARIMIZIN ESERİ OLACAKTIR”

Başkan Tören, “Bizler manevi kalkınmanın maddi kalkınmanın önünde olduğuna inanırız. Daha doğrusu maddi kalkınma ancak ve ancak alemin sırrı olan insana hizmet ettiği müddetçe bir anlamı olduğuna inanırız. Onun için de Kur’an irfanıyla yoğrulmuş nesillerin yetiştirilmesi çok önemli bir konudur” dedi.

MİLLİ VE MANEVİ EĞİTİMİ KAPSAYAN DEĞERLER EĞİTİMİ İLE BİRLİKTE EVRENSEL DEĞERLERE KARŞI AÇIK OLMANIN ÖNEMİNİN ALTINI DA ÇİZMEK İSTERİM”

Değerler eğitiminin önemine de değinen Başkan Tören, “Ben, değerler eğitimini merkeze alan böylesi faaliyetlerin önemli olduğunu düşünüyorum. Bizi biz yapan, gelecekte de bizi bir arada tutarak tarihi yolculuğumuzu sağlayacak bu ve benzeri faaliyetlerdir. Milli ve manevi eğitimini kapsayan değerler eğitimi ile birlikte evrensel değerlere karşı açık olmanın öneminin altını da çizmek isterim.

Millet olmak, cemiyette sorumluluk sahibi olmak işte bu ruhla, bu inançla mümkündür.” şeklinde konuştu.

Konuşmasında inanç akıl ve bilim vurgusu yapan Başkan Aşkın Tören şunları ifade etti:

“Geleceği yeniden inşa edeceksek kitabımıza sıkı sıkıya sarılarak, bir ayağımızı Anadolu’ya sabitleyip diğer ayağımızla bütün dünyaya dolaşmalıyız.

Bu nedenle; inanç, akıl ve bilim çerçevesinde irfanı bir bakış açısı geliştirmek zorundayız.

İnanıyorum ki, insanlığın en büyük arzusu olan, barış ve kardeşlik içinde bir dünyanın kurulması, siz çocuklarımızın eseri olacaktır. Hepinizi çok seviyor ve sizlere çok güveniyoruz.

Ben, işte tam da bu yüzden, hakkı, adaleti ve düşünmeyi, tefekkür etmeyi öğütleyen kitabımıza sımsıkı sarılmamız gerektiğine inanıyorum.

Onun için de kitabımıza sımsıkı sarılacağız, akledeceğiz ve alemin sırrını çözmek için bilimle iştigal edeceğiz”

“ÇOCUKLAR GÜLERSE DÜNYA GÜLER”

“Biz diyoruz ve inanıyoruz ki: Çocuklar gülerse dünya güler. Her şeyi dengeli bir şekilde yapacağız. Eğleneceğiz, spor yapacağız, kültürel faaliyetlerde bulunacağız. Yaz okulları bunun içindir.

Belediye olarak bir işte bu denge içinde değerler eğitimi yapan kuruluşları sonuna kadar destekliyoruz ve desteklemeye de devam edeceğiz” diye konuştu.

Minik öğrenciler tarafından Kur’an-ı Kerim, şiirler ve ilahiler okunan programa Başkan Aşkın Tören’in yanı sıra İl Müftüsü Dr. İsmail Çiçek, Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, Altınordu İlçe Müftüsü Abdullah Söylemez ve çocukların aileleri ile birlikte vatandaşlar katıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.