hava 21° Orta
DOLAR 22,9594 % % 6.33
EURO 24,6366 % % 6.42
GRAM ALTIN 1.442,70 % % 5,98
ÇEYREK A. 2.358,82 % % 5,98
BITCOIN 612.394 % 9.148
SON DAKİKA

ALİ BABACAN’DAN İKİNCİ TUR YORUMU “Ümitsizlik asla söz konusu değil”

Son Güncelleme :

20 Mayıs 2023 - 15:30

/ 33 kez okundu.
ALİ BABACAN’DAN İKİNCİ TUR YORUMU  “Ümitsizlik asla söz konusu değil”

 

 

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Ankara Kızılay’da gençlerin sorularını yanıtladı. Babacan, Ankara Metrosu’nda vatandaşların sıkıntılarını dinledikten sonra Yüksel Caddesi’nde bir kafede gençlerle bir araya geldi.

 

“‘Verdiğim oy çalınıyor’ hissiyatı yanlış”

14 Mayıs seçim sonuçlarını değerlendiren Babacan, “Ümitsizlik asla söz konusu değil. Üstelik ‘Nasıl olsa üçkağıt var, nasıl olsa verdiğim oy çalınıyor’ hissiyatı yanlış. Öyle bir şey yok. Bu şüphe maalesef yaygın. Özellikle eğitim seviyesi yüksek vatandaşlarımız arasında daha yaygın bir şüphe. Sosyal medyadan çok etkileniyor insanlar. Orada 10-20 tane örnek görse kafası karışıyor. Halbuki 200 bin sandık var. İtirazın olduğu 2 bin sandık var” dedi.

 

‘8 milyon çok büyük bir sayı’

Birinci turda oy kullanmayan 8 milyon insan olduğunu vurgulayan Babacan, “Tanıdıklarınızdan, arkadaşlarınızdan, akrabalarınızdan sandığa gitmeyen varsa evinden alın, getirin, götürün bir şekilde. Mutlaka sandığa gitmelerini sağlayın. Çünkü 8 milyon çok büyük bir sayı” çağrısında bulundu.

 

‘Vatandaşlık verilmemesi gerekiyor ki geri dönüş perspektifi korunsun’

Suriyeli sığınmacılarla ilgili bir soru üzerine DEVA Partisi’nin ilgili eylem planını anlatan Babacan, “Suriyelilere vatandaşlık verilmesi bu işin büyümesine ve geri dönüş perspektifinin kaybolmasına sebep oldu. Hükûmet, yaklaşık 200 bine yakın Suriyeliye vatandaşlık verdi. ‘Eğitim seviyesi şöyle olan, iş bulan, ekonomiye katkıda bulunan’ diye hiçbir kriter yok. Başka ülkelerin bir göç politikası oluyor. Türkiye’nin bir göç politikası yok. Hiçbir kriter olmadan insanlara vatandaşlık dağıtınca ‘Ben de bekleyeyim, belki sıra gelir’ diye beklemeye başladılar. Bu işin özünde; vatandaşlığın verilmemesi gerekiyor. Kanunda çok açık. 200 bin Suriyeli tek imzayla vatandaş olmuş. Bütün bu yanlışların düzeltilmesi gerekiyor ki geri dönüş perspektifi korunsun” dedi.

 

‘TRT Erdoğan’ı 36 saat, Kılıçdaroğlu’nu 36 dakika göstermiş’

TRT’ye de tepki gösteren Babacan, “TRT, Sayın Erdoğan’ı canlı yayında 36 saat göstermiş. Sayın Kılıçdaroğlu’nu 36 dakika göstermiş. 1’e 60 bir oran var. Halbuki devletin kanalını hepimiz finanse ediyoruz. Yaktığımız elektriğe TRT payı ödüyoruz. Ama o TRT sadece iktidar partisinin hizmetinde. Bu, doğru ve adil değil” ifadelerini kullandı.

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.