Karizma Haber-karizmahaber.com

SELİN GETİRDİĞİ HAFRİYAT BİRİKİNTİLERİ TEMİZLENİYOR

21 Temmuz 2022 - 17:18
SELİN GETİRDİĞİ HAFRİYAT BİRİKİNTİLERİ TEMİZLENİYOR

TEMİZLİK EKİPLERİ GECE GÜNDÜZ MESAİDEFatsa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri geçtiğimiz Pazartesi günü meydana gelen sel felaketinde zarar gören yerlerde temizlik çalışması gerçekleştiriyor.

Özellikle Yalıköy ve Ilıca havzalarında etkili olan toprak kayması ve su baskınlarının ardından, suların getirdiği ve sular çekilirken de geride bıraktığı kil ve kumlu çamur, mil, alüvyon birikintilerinin temizliği gece ve gündüz ekiplerinin yaptığı çalışmayla temizleniyor. Çalışma esnasında tazyikli su, manuel ve mekanik süpürme işlemlerine ağırlık veriliyor. Lığ ve hafriyat birikintilerinin kaldırılması için Fen İşleri Müdürlüğü ve Kırsal Hizmetler Müdürlüğü ile koordinasyon sağlanarak çalışmalar bir çok noktada devam ediyor.

“EKİPLER FEDAKARCA ÇALIŞIYOR”Fatsa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Erdem Yuva, fındık sezonunun yaklaşmasıyla özellikle kırsal mahallelerde artan nüfus yoğunluğuna paralel olarak artış gösteren evsel atıkların düzenli toplanıp bertarafı için ekiplerin yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürdüğünü belirterek, “Aynı zamanda yaşanan sel felaketinden etkilenen vatandaşlarımızın da Fatsa Belediyesi olarak  imdadına yetişerek bir nebze de olsa sorunlarını hafifletmeye çalışıyoruz. Sel felaketinden etkilenen tüm hemşerilerimize geçmiş olsun.  Ayrıca yaşanan bu süreçte mesai mefhumu gözetmeden fedakarca çalışan tüm personellerimize de teşekkür ediyorum.” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.