Karizma Haber-karizmahaber.com

YOROZ’DA NEFES KESEN TATBİKAT

10 Ocak 2023 - 13:30
YOROZ’DA NEFES KESEN TATBİKAT

ORDU İTFAİYESİ, DAĞCILIK VE KAYA TIRMANIŞ SPORCULARININ DA UĞRAK NOKTASI OLAN YOROZ KENT ORMANI’NDA TATBİKAT GERÇEKLEŞTİRDİ

Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığına bağlı 15 kişilik arama kurtarma ekibi Yoroz Kent Ormanı’nda yeni yılın ilk tatbikatını gerçekleştirdi. 

default

default

default

default

Ordu’nun Altınordu ilçesi Saraycık Mahallesi’nde bulunan ve Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı döneminde Haziran 2006’da Kent Ormanı ilan edilen 900 metre yüksekliğindeki Yoroz, yapılan çalışmalarla bambaşka bir kimliğe büründü. 

 

YOROZ SPORCULARIN DA UĞRAK NOKTASI HALİNE GELDİ 

Yoroz Kent Ormanı, bünyesinde barındırdığı doğal tırmanış alanları ile tırmanış eğitimleri gerçekleştirmek isteyen gruplar için de tercih edilen bir yer haline geldi. 

Kentin önemli bir cazibe mekânı olan ve Büyükşehir Belediyesinin yaptığı çalışmalarla dağcılık ve kaya tırmanış sporcularının da uğrak noktası haline gelen Yoroz’da İtfaiye Dairesi Başkanlığına bağlı 15 kişilik arama kurtarma ekibi de tatbikat gerçekleştirdi.

 Yoroz Kent Ormanı’nda 2023 yılının ilk tatbikatını gerçekleştiren ekipler, tatbikat kapsamında yüksek açı iniş çalışmaları ile sedye ile yaralı taşıma çalışmaları ile nefes kesti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.