Karizma Haber-karizmahaber.com

Yerel mahkeme Yargıtay’ın Kılıçdaroğlu’nu haklı bulduğu Man Adası kararına uymadı

22 Haziran 2022 - 14:57
Yerel mahkeme Yargıtay’ın Kılıçdaroğlu’nu haklı bulduğu Man Adası kararına uymadı

Yerel mahkeme Yargıtay’ın Kılıçdaroğlu’nu haklı bulduğu Man Adası kararına uymadı

Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘Man Adası belgeleri’ ile Cumhurbaşkanı Erdoğan ve akrabalarına hakaret ettiği iddiasıyla açılan davada Yerel Mahkeme Yargıtay’ın bozma kararına uymadı.

Yerel mahkeme Yargıtay’ın Man Adası kararına uymadı. Yargıtay Kılıçdaroğlu’nu haklı bulmuştu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik, Man Adası davalarında yerel mahkemenin Yargıtay’ın bozma ilamlarına direndiğini açıkladı.

Celal Çelik, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, 20. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde bugün görülen Man Adası davalarında yerel mahkemenin Yargıtay’ın bozma ilamına direndiğini aktardı.

Çelik paylaşımında, “İstanbul Anadolu 20. Asliye Hukuk Mahkemesinde az önce görülen MAN Adası davalarında; Mahkeme Hakimi almış olduğu talimatlar ve hukuksuzluk yapma iradesi çerçevesinde Yargıtay’ın Bozma ilamlarına direndi! Erdoğan ne kadar baskılarsa baskılasın kazanan @kilicdarogluk olacak” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?
Kılıçdaroğlu, Kasım 2017’de partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yakınlarının ‘vergi cenneti’ olarak nitelenen Man Adası’ndaki off-shore şirketine 2011 yılında 18 milyon dolar gönderdiğini açıklayarak mesaj ve dekontlar göstermişti. Erdoğan ve yakınları, bu konuşmanın ardından Kılıçdaroğlu’na üç ayrı tazminat davası açmıştı.

Erdoğan ve yakınlarının ‘Man Adası’na para gönderdiği’ iddiasına ilişkin, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na verilen tazminat cezası, Yargıtay tarafından bozulmuştu.

İlgili Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.