Karizma Haber-karizmahaber.com

Yeni Şafak Erdoğan’a en yakın ismi hedef aldı | AKP’de iç savaş kızışıyor

18 Temmuz 2022 - 13:21
Yeni Şafak Erdoğan’a en yakın ismi hedef aldı | AKP’de iç savaş kızışıyor

Yeni Şafak Erdoğan’a en yakın ismi hedef aldı | AKP’de iç savaş kızışıyor | Paylaşılamayan ne var

Hükümete yakın Yeni Şafak gazetesi, bugünkü sürmanşetinde AKP’nin eski İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Mevlüt Uysal’ı hedef aldı.

AKP’de iç savaş kızışıyor | Yeni Şafak Erdoğan’a en yakın ismi hedef aldı | Paylaşılamayan ne var

İktidara yakın Yeni Şafak gazetesi, “Mevlüt Uysal’ın hukuksuz işleri: Üst düzey isimlerin adını kullanıyor” başlıklı haberinde, AKP’nin eski İstanbul Büyükşehir Belediye ( İBB) Başkanı Mevlüt Uysal’ı hukuksuzlukla suçladı.

“ADRESE TESLİM ÖZEL İHALELER”

Yandaş Yeni Şafak’ın haberinde şunlar söylendi:

“1,5 yıl İBB Başkanlığı yapan Mevlüt Uysal hem bu unvanını hem hukukçu kimliğini kullanarak iş takipçiliği yapmakla suçlanıyor. İddialara göre birçok bakanlık ve bürokrasideki bağlantıları aracılığıyla HSK ve Danıştay’da bazı isimleri de etki altına alan Uysal, bazı şirketlere imtiyaz sağlıyor, hukuksuz şekilde adrese teslim özel ihaleler yaptırıyor. Uysal, yargıyı bazı kararları almaya zorlarken devletin en üst düzey isimlerini kullanmaktan çekinmiyor.”

KANUNSUZ TALEPLERDE BULUNUYOR HAKSIZ KAZANÇ SAĞLIYOR

Uysal’ın hala İBB Başkanı unvanını kullandığını ileri süren Yeni Şafak, “ Ankara kulislerinde konuşulanları şöyle aktardı:

“HSK ve Danıştay’da bazı isimleri etki altına aldı. Yine birçok bakanlıktaki ve bürokrasideki bağlantıları aracılığıyla hukuksuz ve kanunsuz taleplerde bulunuyor, haksız menfaat ve kazanç sağlıyor. Uysal özellikle adrese teslim ihaleler düzenlenmesi, ihalelerin hukuksuz şekilde bazı şirketlere verilmesi ya da bazı şirketlerin usulsüzlerinin yargıda aklanması için çaba gösteriyor.

Mevlüt Uysal’ın yargıyı bazı kararları almaya zorlarken devletin en üst düzey isimlerini kullanmaktan çekinmediği belirtiliyor. Uysal’a, İBB Başkanlığı görevini Ekrem İmamoğlu’na devrettikten sonra hiçbir siyasi görev verilmedi. Uzun süredir ortalıkta görünmeyen Uysal’ın perde arkasından iş takipçiliği yapması AK Parti’de birçok çevreyi de rahatsız ediyor.” 

İLGİLİ HABERLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.