Karizma Haber-karizmahaber.com

Yaşar, Sadece yüzyıl değil, Türkiye’nin binyılı olacak.

16 Aralık 2022 - 12:18
Yaşar, Sadece yüzyıl değil, Türkiye’nin binyılı olacak.

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, hükümetin hedeflerinin tutmadığını ifade ederek, “Ciddi hedefler orta yere koymamız lazım, tutarlı hedefler orta yere koymamız lazım.

İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, hükümetin hedeflerinin tutmadığını ifade ederek, “Ciddi hedefler orta yere koymamız lazım, tutarlı hedefler orta yere koymamız lazım. Her Bakan değiştiğinde yeni gelen Bakan diyor ki: ‘Yeni ekonomik program’ veyahut ‘orta vadeli program’ her gelen bundan öncesini boş ver, yenisine bak’ diyor. Siz şimdi ‘Bundan önceki yüzyılı boş verin, yeni yüzyıla bakın’ diyorsunuz. ‘Türkiye Yüzyılı’ değil, tabii ki Türkiye yüzyılı olacak. Sadece yüzyıl değil, Türkiye’nin binyılı olacak. Evlatlarımız, çocuklarımız, dünya var oldukça yüce Türk milleti var olacaktır” dedi.

BÜTÇEDE YÜZDE 73 YANILMA

İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, 2022 yılı bütçe hedefleri konusunda hükümetin yüzde 73 yanıldığını iddia ederek, “Kurum ve kuruluşların bütçesini hesap ederken en fazla yüzde 5, yüzde 10 yanılma makul ve mantıklı buluruz. 2022 yılı gelir hedefiniz 1 trilyon 472 milyar, gider hedefiniz 1 trilyon 750 milyar TL olarak genel kuruldan geçti. Daha yıl bitmeden 1 milyar 80 milyon ilave bütçe talep ettiniz. Bu ne demek? Yüzde 73 oranında yanılma demektir. Hiçbir kurum, hiçbir kuruluş, hiçbir işletme, hiçbir yatırım müessesesi bir yıllık yatırım bütçesi için daha yılın ikinci yarısında ‘ben yüzde 73 yanıldım, bana 1 trilyon 80 milyar daha bütçe gönderin’ diyemez. Dediğiniz takdirde inanın o müesseselerin kapısından içeri bile girme şansınız yok. 2022 yılı hedeflerinin tutmadığı ortada. Onlar tutmadığına göre demek ki 2023 yılı hedefleri de tutmayacak.” şeklinde konuştu.

POLİSLER CEZA YAZIN BÜTÇESİ

2023 yılı bütçe gelirlerinin 15 milyar 400 milyon TL’lik kısmının trafik cezalarından oluştuğuna da işaret eden Yaşar, “Bunun anlamı ne? Yani polisler Allah’ınızı, kitabınızı severseniz ceza yazın. 15 milyar 400 milyon ve bugünkü ceza rakamlarına da baktığınız zaman, insanların geliriyle mukayese ettiğiniz an bu mümkün değil. Diğer taraftan ne yapmışsınız? Bütçeye, tütün mamullerine 126 milyar, alkollü içeceklere 55 milyar koymuşsunuz.” diye konuştu.

“İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Samsun Milletvekili Yaşar, konuşmasında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na verilen cezaya da dikkat çekerek konuşmasını şöyle sürdürdü:

KARAR HUKUKSUZ

“Türkiye’de ve dünyada İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanına verilen adaletsiz, hukuksuz bir siyasi kararın sonuçlarını tartışıyoruz. Milletin kararıyla, milletin oylarıyla seçilen bir Belediye Başkanına bu kadar kısa zaman dilimi içerisinde ki bugün Türkiye’de herkesin birbirine söylediğini de dikkate alırsanız, verilen cezanın çok orantısız olduğunu düşünüyorum ve vicdanlarda bir yer bulmadığını düşünüyorum.

ÇOCUK GELİN

Aynı şekilde, 6 yaşındaki bir evladımıza tecavüzü sonucu mayıs ayına ertelenen davanın ocak ayına çekilmesi; bugünde, tutuklama kararıyla mahkemeye sevk edilmesini olumlu karşılıyoruz ama iki yıl öncesinden meydana gelen bu olayın bugünlere kadar beklemesinden duyduğumuz endişeyi de ayrıca ifade etmek istiyoruz.

DOĞU TÜRKİSTAN

Yine, Doğu Türkistan’da tecavüze uğrayan soydaşlarımız var; onları da, bu zulümleri duyduğunuz zaman eğer yüreklerinizde hiçbir şey hissetmiyorsanız, sizin insanlığınızdan şüphe ederiz diyorum. İnşallah, onların uğradığı zulüm de bir an öce biter.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.