Karizma Haber-karizmahaber.com

Türk müzik tarihinde bir ilk! Aleyna Tilki Bilboard dergisinde

21 Temmuz 2022 - 10:58
Türk müzik tarihinde bir ilk! Aleyna Tilki Bilboard dergisinde

Aleyna Tilki geçen yıl, Warner Music Group ile anlaşma imzalamış, Dua Lipa ve Diplo işbirliği ile ilk teklisi ‘Retrograde’i çıkarmıştı.

Aleyna Tilki geçen yıl, Warner Music Group ile anlaşma imzalamış, Dua Lipa ve Diplo işbirliği ile ilk teklisi ‘Retrograde’i çıkarmıştı. Sonrasında Dillon Francis ile bir araya gelerek ”Real Love’ adlı şarkısını yayınlamıştı. Bu şarkı Billboard Danc Charta giriş yaptı.

Müzik alanında otorite kabul edilen Billboard Dergisi’ne röportaj veren ilk Türk müzisyen bakın kim oldu.

facebook sharing button

Aleyna Tilki şimdi de müzik alanında otorite kabul edilen Billboard Dergisi’ne röportaj veren ilk Türk müzisyen oldu. İşte Spotify’ın kadınlara öncelik veren ‘Equal’ programı elçisi olarak konuşan Aleyna’nın açıklamaları…

Çocukken şarkı söylemeyi hep severdim ama bilime takıntılıydım ve büyüdüğümde laboratuvarda çalışmak istiyordum. Biraz daha büyüdükçe duygularım için bir çıkışa ihtiyacım vardı, bu yüzden her şeyi müziğe döktüm.

Dua Lipa, ilk single’ım ‘Retrograde’in yazarlarından biriydi ve bu benim için dünyalar demekti.

Türk efsanesi Selda Bağcan beni her zaman müzikal ve duygusal olarak destekledi. Kardeşim Ayça Tilki de. O da bir sanatçı ve büyümesini görmek için sabırsızlanıyorum.

Müziğe başlayacaklara tavsiyem; bedeninizi ve imajınızı koruduğunuzdan emin olun. Vücudunuzu sevin ve sizin için önemli olan değerlere sadık kalın. Müzik endüstrisinin sizi şöhret için önemli olan şeylerden ödün vermeye zorlamasına izin vermeyin. Cesur ol ve kendi yolunda yürü!

Sürekli dinlediğim 3 kadın: Amy Winehouse, Selda Bağcan ve Rihanna.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.