Karizma Haber-karizmahaber.com

Turhan Çömez, ‘yardıma muhtaç’ Somali’nin parasının TL karşısındaki değerini paylaştı

13 Temmuz 2022 - 9:19
Turhan Çömez, ‘yardıma muhtaç’ Somali’nin parasının TL karşısındaki değerini paylaştı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eski doktoru Turhan Çömez, Erdoğan’ın, ”Somali’ye yardımlarımızın tutarı 1 milyar doları aştı” ifadelerinin ardından Somali Şilini – TL kurunun güncel halini paylaştı.

Erdoğan ”Yardımlarımızın tutarı 1 milyar doları aştı” demişti… Turhan Çömez, ‘yardıma muhtaç’ Somali’nin parasının TL karşısındaki değerini paylaştı!facebook sharing button

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 6 Temmuz Çarşamba günü Saray’da ağırladığı Somali Cumhurbaşkanı Hasan Şeyh Mahmud’la ortak açıklama yapmıştı.

Erdoğan, ”Somali’ye yardımlarımızın tutarı 1 milyar doları aştı” derken Hasan Şeyh Mahmud, ”Dayanışmanız ve desteğiniz hiçbir zaman unutulmayacaktır” diye konuşmuştu.

“BİZ YARDIM ETTİKÇE ADAMLARIN PARASI DEĞER KAZANMIŞ…”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eski doktoru ve eski AKP Milletvekili Turhan Çömez, ise söz konusu açıklamaların ardından farklı bir noktaya dikkat çekti.

Çömez, dolar ve Euro karşısında her geçen gün biraz daha değer kaybeden Türk Lirası’nı bu kez Somali Şilini ile karşılaştırdı.

Çömez, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Somali Şilini – TL kurunun güncel haline yer vererek, “Biz yardım ettikçe adamların parası değer kazanmış…” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.