Karizma Haber-karizmahaber.com

TARİHİ KONAK, KÜLTÜR VE SANATIN MERKEZİ OLDU 

04 Haziran 2022 - 12:57
TARİHİ KONAK, KÜLTÜR VE SANATIN MERKEZİ OLDU 

Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin Ünye ilçesinde restore ederek hizmete sunduğu Ünye Kültür ve Sanat Konağı ilçede kültürel ve sanatsal faaliyetlerin merkezi oldu.

Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin Ünye ilçesinde restore ederek hizmete sunduğu Ünye Kültür ve Sanat Konağı ilçede kültürel ve sanatsal faaliyetlerin merkezi oldu. Kısa süre önce açılan konak, ikinci sergisine ev sahipliği yaptı. 

 

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından kültür, sanat ve turizme kazandırılan 110 yıllık tarihi Yürürler Konağı geçtiğimiz günlerde Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in katıldığı program ile hizmete girmişti. Açılışının üzerinden kısa süre geçmesine rağmen Ünye Kültür ve Sanat Konağı adıyla hizmet veren konak, kültürel faaliyetlerin yeni adresi oldu. 

 

KONAKTA, MİNYATÜR SERGİSİ AÇILDI 

 

Bu kapsamda konak, Rölyef ve Sıfır Atık Sanatçısı İlker Çorbacı’nın “Çevre Haftası ve Minyatür Sergisi” ile ikinci etkinliğine ev sahipliği yapıyor. Rölyef ve Sıfır Atık Sanatçısı İlker Çorbacı’nın geri dönüşüm ürünlerinden yaptığı eserlerden oluşan sergi, 15 Haziran’a kadar ziyaretçilere açık olacak. 

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.