Karizma Haber-karizmahaber.com

Tapu ve Kadastro Teşkilatı 175. Kuruluş Yıl Dönümünü Kutladı

24 Mayıs 2022 - 9:42
Tapu ve Kadastro Teşkilatı 175. Kuruluş Yıl Dönümünü Kutladı

Tapu ve Kadastro Teşkilatının 175’inci kuruluş yıldönümü, gerçekleştirilen çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Tapu ve Kadastro Teşkilatının 175’inci kuruluş yıldönümü, gerçekleştirilen çeşitli etkinliklerle kutlandı.
Kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında dün Altınordu Tapu Müdürü Mustafa Memiş ve Ordu Kadastro Müdür Vekili Serhat Yanıker tarafından Şarkiye Mahallesindeki Atatürk Anıtı’na çelenk konulup saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı’nın okundu.
Buradaki törenin ardından Altınordu Tapu Müdürü Mustafa Memiş ve Ordu Kadastro Müdür Vekili Serhat Yanıker, beraberlerindeki heyetle birlikte Vali Tuncay Sonel’i makamında ziyaret ettiler.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Tuncay Sonel, “21 Mayıs 1847 tarihinde ‘Defterhane-i Amire Kalemi’ adıyla kurulan Tapu ve Kadastro Kurumu, 175 yıldır vatandaşlarımıza başarıyla hizmet vermektedir. Kuruluşundan buyana yeniliklere açık olarak kendini geliştiren ve artık sistematik bir yapıya kavuşan Tapu ve Kadastro Teşkilatımız, ülkemizin en köklü kurumlarından birisidir. Bu vesileyle Tapu ve Kadastro Teşkilatımızın 175’inci kuruluş yıldönümünü kutluyor, tüm teşkilat mensuplarına başarılı çalışmalar, sağlıklı, huzurlu hayat diliyorum” dedi.
Kuruluş yıl dönümü kutlama etkinlikleri kapsamında, Ordu Kadastro ve Altınordu Tapu Müdürlüğü çalışanları, 175’inci kuruluş yıl dönümünü kurumlarından hizmet almaya gelen vatandaşlarla birlikte pasta keserek, kuruluş yıl dönümü sevincini paylaştılar.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.