Karizma Haber-karizmahaber.com

Tanju Çolak: Fenerbahçe’ye örtülü ödenekle transfer edildim

20 Nisan 2022 - 8:36
Tanju Çolak: Fenerbahçe’ye örtülü ödenekle transfer edildim

Tanju Çolak, Galatasaray’dan Fenerbahçe’ye transfer olurken ödenen bonservis ücretinin dönemin Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın örtülü ödeneğinden karşılandığını öne sürdü.

Eski futbolcu Tanju Çolak, Galatasaray’dan Fenerbahçe’ye transfer olurken sarı-lacivertlilerin ödediği bonservis ücretinin dönemin Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın örtülü ödeneğinden karşılandığını öne sürdü.

Tanju Çolak’tan bomba ‘Turgut Özal’ iddiası: Fenerbahçe’ye örtülü ödenekle transfer edildim.

Haber Global’de yayınlanan Buket Aydın’la Yüz Yüze programında futbol kariyerinde ve sonrasında yaşadığı çarpıcı olaylardan bahseden eski futbolcu Tanju Çolak, Galatasaray’dan Fenerbahçe’ye transfer olduğu dönemle ilgili çarpıcı bir iddia ortaya attı.

Transfer sürecini anlatan Çolak, bonservis ücretini dönemin Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın örtül ödenekten verdiğini öne sürdü:

“Galatasaray’dan Fenerbahçe’ye ağlayarak gidiyorum. Fenerbahçe Galatasaray’a 4,5 milyon para verdi. O para nereden geldi biliyor musun? Turgut Özal’ın örtülü ödeneğinden. Çünkü o kadar para verilemez. Böyle büyük para yok Fenerbahçe’de. Özal hasta Fenerbahçeliydi. Rıdvan ile ikimizi Taksim’de Ordu Evi var ya, ayda bir oraya futbol sohbetine giderdik sayın Turgut Özal’la.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.