Karizma Haber-karizmahaber.com

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’nde tehlikeli gerilim

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’nde tehlikeli gerilim
06 Mart 2015 - 17:55

SİVAS – Cumhuriyet Üniversitesi’nde karşıt görüşlü öğrenciler arasında yaşanan gerilim nedeniyle kampüste hareketli saatler yaşandı. Taşlı sopalı kavgada polis ve öğrenciler yaralandı.

Bir öğrencinin dövüldüğünü iddia ederek yürüyüş yapmak isteyen karşıt görüşlü öğrenciler kavga etti. Emniyet, kampüste geniş güvenlik önlemleri alırken kavgada yaralananlar oldu. Emniyet yetkilileri araya girerek öğrencileri sakinleştirdi. E.G. isimli öğrencinin darp edildiğini iddia eden karşıt görüşlü öğrenciler, olayı protesto etmek amacıyla yürüyüş yapmak istedi.

Edebiyat Fakültesi’nden yürüyerek İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi önüne gelen öğrenciler, burada diğer öğrencilerle karşı karşıya geldi. Çevik Kuvvet ekipleri geniş güvenlik önlemi alırken öğrenciler bir anda kavgaya tutuştu. Taşlı sopalı kavgada kafasına taş isabet ederek yaralanan A.Ş. isimli polise sağlık ekipleri müdahale ederken, taş isabet eden bazı öğrencilerin ve bir gazetecinin de çeşitli yerlerinden yaralandığı kaydedildi. Bu arada öğrencilerin ellerindeki taş, sopa ve kemerler dikkat çekti. Emniyet yetkilileri, karşıt görüşlü öğrencileri yatıştırdı. Emniyet, olayların sakinleşmesi için çaba harcadı. Karşıt görüşlü öğrenciler daha sonra otobüslerle şehir merkezine gönderildi.

Bu arada, bazı öğrenciler toplanarak Edebiyat Fakültesi’ne doğru yürüyüşe geçti. Fakülte kantinine girerek sloganlar atan öğrenciler, merkezi kafeteryaya yürüyerek dağıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.