Karizma Haber-karizmahaber.com

Sessiz değil açık açık işgal! Burası İstanbul’un kalbi

03 Mayıs 2022 - 17:34
Sessiz değil açık açık işgal! Burası İstanbul’un kalbi

Korona virüs kısıtlamalarının uygulanmadığı Bayram tatilini Sultanahmet’te değerlendirmek isteyen vatandaşlar demografik işgal ile karşı karşıya kaldı.

Korona virüs kısıtlamalarının uygulanmadığı Bayram tatilini Sultanahmet’te değerlendirmek isteyen vatandaşlar demografik işgal ile karşı karşıya kaldı. Tarihi tarihi yarımadada kaydedilen görüntüler iktidarın sığınmacı politikasının sonuçlarını gözler önüne serdi.

Bu sessiz değil açık açık işgal! Burası Sultanahmet Meydanı

Pandemi tedbirleri nedeniyle kısıtlamalarla geçen 2 yılın ardından Ramazan Bayramı’nda bu yıl herhangi bir kısıtlama uygulanmıyor. İstanbul’a gelen yerli ve yabancı turistlerin ilk adreslerinden Sultanahmet Meydanı, bayram günü de büyük bir kalabalığa ev sahipliği yaptı. Fakat bu bayram Sultanahmet’te yabancı uyruklu kişi sayısında önceki yıllara göre yaşanan artış dikkat çekti.

İstanbul’da Sultanahmet’te kaydedilen ve sosyal medyada tepki toplayan görüntüler, iktidarın sığınmacı politikasının sonuçlarını da gözler önüne serdi. Tarihi yarımadada Türk görmek günden güne zorlaşırken, İktidarın sığınmacı politikasının sancıları ülkenin dört yanında hissediliyor. Her gün başka bir şehrimizden sığınmacıların sebep olduğu krizler gündeme geliyor. Türkiye’deki sığınmacı krizini değerlendiren uzmanlar, demografik yapıda yaşanması kaçınılmaz bozulmaya dikkati çekiyor.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.