Karizma Haber-karizmahaber.com

Seçim olsa İstanbul’u alırız diyen AKP İl Başkanı’na ünlü ekonomist Atilla Yeşilada’dan cevap

13 Ağustos 2022 - 16:42
Seçim olsa İstanbul’u alırız diyen AKP İl Başkanı’na ünlü ekonomist Atilla Yeşilada’dan cevap

Seçim olsa İstanbul’u alırız diyen AKP İl Başkanı’na ünlü ekonomist Atilla Yeşilada’dan gözleri fal taşı gibi açacak cevap

AKP İl Başkanı Kabaktepe’nin “Yarın seçim olsa İstanbul’u alırız” sözlerine ünlü ekonomist Atilla Yeşilada, “Babayı alırsınız” diyerek karşılık verdi.

Haber Giriş: 13 Ağustos 2022 Cumartesi – 12:37
Son Güncelleme: 13 Ağustos 2022 Cumartesi – 12:44
Takip Et

Seçim olsa İstanbul’u alırız diyen AKP İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe’ye ünlü ekonomist Atilla Yeşilada’dan gözleri fal taşı gibi açacak yanıt

AKP İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, Habertürk TV’de gazetecilerin sorularını yanıtladı.

“İTTİFAK SİSTEMİ SEÇİMİ KAYBETTİRDİ”
İstanbul’u kaybetmelerinin nedeninin ittifak sistemi olduğunu belirten Kabaktepe, “2024’de seçim olacak. Seçime gider Vatandaşımız tekrar tercihte bulunacak. AK Parti 15 seçimin tamamında hep birinci parti çıkmış. 15 yılın içerisinde kaybettiklerimiz var. 2019’da İstanbul ve Ankara’yı kaybettik. Bu ortada. Ama kazandıklarımızda var. Hem toplam hem lokal bakıyoruz. İstanbul’u kaybetmemizin nedeni ittifak sisteminde partilerin oy dağılımın sonucudur. Belediye olarak oyumu arttırmış olmama rağmen iki sonuç çıkıyor. Rakibin diğer bileşenleri konsolide etmiş demek ki. Ben onu konsolide edemedim demek ki, temel neden bu” dedi.

“YARIN SEÇİM OLSA İSTANBUL’U KAZANIRIZ”
Yarın seçim olsa İstanbul’u kazanacaklarını iddia eden Kabaktepe, “İstanbul’da 13 bin farkın temel nedeni yukarıda söylediğim gerekçe. Bunu besleyen ek nedenler var. Söylemimizi öyle değil böyle gösterseydik. Ama bu temel nedeni değiştirmeyecekti. 20 yıl kazanmışsınız. Şimdi milletimiz yine tercihte bulunacak. 2019’u doğru analiz edememişsek 2024’te bununla yüzleşeceğiz. İstanbul seçimi iptal edilince vatandaşımız tepkisini böyle gösterdi. Ama bu seçimin gerçek sonucu 13 bindir. Benim bakış açım bu. İstanbul Büyükşehir’i Mayıs, Haziran, Temmuz, Ağustos, Ekim ayında seçim olursa kazanacağımıza inanıyoruz. Bizim odaklandığımız seçim doğal olarak 2023. Vatandaşlarımıza soruyoruz, aldığımız izlenim, veriler, temaslara göre yarın seçim olsa İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde bir sorun olacağını düşünmüyoruz. Öyle gerçekleşeceğine inanıyoruz” dedi.

ATİLLA YEŞİLADA SOSYAL MEDYADAN CEVAP VERDİ

Ünlü ekonomist Atilla Yeşilada da Kabaktepe’nin bu sözlerini alıntıladığı tweetinde “Babayı alırsınız” ifadelerini kullandı.

İşte o tweet:

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.