Karizma Haber-karizmahaber.com

Saray’da ‘ekonomi’ zirvesi

01 Haziran 2022 - 8:40
Saray’da ‘ekonomi’ zirvesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Hazine Bakanı Nureddin Nebati, Saray’da beklenmedik bir toplantı gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Hazine Bakanı Nureddin Nebati, Saray’da beklenmedik bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıya, Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu ile Ekonomi Politikaları Kurulu üyeleri de katıldı.

Saray’da ‘ekonomi’ zirvesi

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu ile Ekonomi Politikaları Kurulu üyelerinin toplantı yaptığı öğrenildi.

Nebati, dün video konferans ile katıldığı ‘Anadolu 500 Ödül Töreni’nde enflasyon ve gıda fırsatçılığına dair açıklamalarda bulunmuştu. Bakan Nebati fırsatçılara asla izin vermeyeceklerinin altını çizmişti. Bakan Nebati enflasyon içinse, “Beklentilerin fiyatlama davranışlarını bozmasına müsaade etmeyerek kronikleşen bir enflasyon sarmalına girmeden, güçlenerek yolumuza devam edebiliriz” ifadelerini kullanmıştı.

Öte yandan geçtiğimiz hafta yeni ekonomi modelinin AKP içinde endişelere neden olduğu, konuyla ilgili Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin seçim stratejisi toplantısına davet edilmesinin kararlaştırıldığı öne sürüldü.

İlgili Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.