Karizma Haber-karizmahaber.com

Samandağ ve Kırıkhan’da heyelan: 2 ölü

Samandağ ve Kırıkhan’da heyelan: 2 ölü
12 Mart 2015 - 11:35

HATAY – Hatay’ın Samandağ ilçesinde yapımı devam eden Büyük Karaçay Barajı inşaatında dolgu çalışmaları sırasında meydana gelen heyelanda, 2 kişi toprak altında kalarak can verdi.

Dün akşam saatlerinde meydana gelen olay üzerine olay yerine giden HBB İtfaiye Daire Başkanlığı ve İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri, uzun süren çalışma sonucunda toprak altında kalarak hayatını kaybeden Kadir İlmas(22) ve Nurullah Keklik’e(26) gece saatlerinde ulaştı.

KIRIKHAN’DA TARLALAR VE YOLLARDA ÇÖKMELER OLDU

Hatay’ın Kırıkhan ilçesine bağlı Kurtlusoğuksu Mahallesi’ne bağlı bazı yollarda ve tarlalarda çökme meydana geldi. Yola paralel olarak meydana gelen çökmeyle beraber harekete geçen Hatay Büyükşehir Belediyesine ait ekipler, alternatif yol açma çalışmalarına başladı. 20 işçi, 1 ekskavatör, 1 greyder ve 5 kamyon ile çalışmalarına devam eden ekipler, can kaybının önüne geçmek için çevrede yoğun güvenlik önlemleri aldı. 150 metreye yakın alanın çöktüğünü belirten yetkililer, çökmenin devam edeceğini ve 5 bin metre alanda çökmelerin beklendiğini açıkladı.

Yaşanan olaylara ilişkin açıklamalarda bulunan HBB Başkanı Lütfü Savaş, Kırıkhan’ın Kutlusoğuksu Mahallesi’nde meydana gelen çökmede can kaybının olmamasının tek tesellilerin olduğunu belirterek, “Büyük Karaçay Barajı’nda meydana gelen heyelan sonucunda hayatını kaybeden hemşehrilerime Allah’tan rahmet, acılı ailelerine de sabır diliyorum.” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.