Karizma Haber-karizmahaber.com

Şahan Gökbakar tarihe geçecek bir video paylaştı | Sadece 3 kelime yazdı

05 Ağustos 2022 - 12:07
Şahan Gökbakar tarihe geçecek bir video paylaştı | Sadece 3 kelime yazdı

Türkiye’nin nasıl soyulduğu bundan daha güzel anlatılamazdı | Şahan Gökbakar tarihe geçecek bir video paylaştı | Sadece 3 kelime yazdı

Oyuncu Şahan Gökbakar’ın ülkemizdeki durumu anlatan videosu dikkat çekti. İşte ayrıntılar…

Şahan Gökbakar tarihe geçecek bir video paylaştı | Sadece 3 kelime yazdı | Türkiye’nin nasıl soyulduğu bundan daha güzel anlatılamazdı

Dolar/TL kuru dün 18 liranın üzerine çıkarak 20 Aralık sonrası ilk kez kritik görülen seviyeyi aştı. Şu an 17,96 Türk Lirasında işlem görüyor. Türkiye rezervlerini bir türlü dolduramıyor. Ticaret bakanlığı verilerine göre mal ticaretine bağlı olarak olarak 6 ayda 51 milyar dolar açık verdi.

CHP’nin iddiasına göre; “Merkez Bankası’nın döviz kasası 53 milyar dolar açık veriyor. Kasada para kalmadı.” Zengin fakir arasındaki makas giderek açılıyor.

Türkiye’de ikamet eden yabancı nüfus ise bir önceki yıla göre 458 bin 626 kişi artarak 1 milyon 792 bin 36 kişiye ulaştı.

SIĞINMACI KRİZİ ZİRVEDE

Ülkede Suriye’nin ardından Taliban rejiminden kaçan Afganistan ve Pakistan’dan da gelen kaçaklarla sığınmacı krizi zirvede.

Üstelik sığınmacılar statü alma, barınma, sağlık, eğitim, istihdam, ekonomik hayat ve sosyal hizmetlerden de yararlandığı gibi vatandaşlık da alabiliyor.

Diğer yandan; Türkiye’deki önemli limanlar özelleştirilmesi bir yana, yabancı şirketlere 40 yıldan fazla işletme hakkı da veriliyor. Verilere göre beş buçuk yılda 18 milyon 464 bin 149 metrekare toprak yabancılara satıldı.

“ÜLKE PARAYLA İŞGAL EDİLİYOR”

Vatandaşlardan ‘topraklarımız, limanlarımız ve stratejik öneme sahip fabrikalarımız nasıl oluyor da yabancı sermayeye satılıyor’ isyanı gelmeye devam ederken; ülkenin parayla sessizce işgal edildiği de vurgulanıyor.

‘TAM DA BU…’

Oyuncu Şahan Gökbakar’ın ülkemizin durumunu anlatan ‘tam da bu…’ videosuna beğeni ve yorum yağdı.

İLGİLİ HABERLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.