Karizma Haber-karizmahaber.com

Sağlıkçılar çalışma koşulları için iş bıraktı

Sağlıkçılar çalışma koşulları için iş bıraktı
13 Mart 2015 - 14:15

ADANA – Adana’da sağlık emekçileri iş bıraktı. Tabip Odası Genel Sekreteri Dr. Hakan Şen, çalışma ortamları, çalışma temposu ile nöbet ortamlarının sağlıksız olduğunu belirterek sistemin adeta kölelik düzeni olduğunu bildirdi.

Şen, Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası, Aktif Sağlık -Sen ve bir grup dernekle birlikte Adana Devlet Hastanesi içindeki Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği önünde açıklama yaptı.

“Köleliğe hayır” pankartları açarak slogan atan sağlıkçılar, çalışma koşullarının acilen düzeltilmesi gerektiğini söyledi.

Dr. Şen, sağlığın birinci basamağında çalışanlara her gün yeni bir görev dayatıldığını anlatarak, nitelikli sağlık hizmetine bütün vatandaşların ücretsiz ulaşabilmesini talep ettiklerini bildirdi. Şen, halk için sağlığı ise şöyle anlattı: “Halkımız için durum nasıl peki, kim ister 100. veya 150. hasta olarak muayene olmayı, hekimine güvenmediği için hastane hastane, doktor doktor dolanmayı, muayene odasında 5 dakika, faturası ya eczanede ya da bordroda.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.