Karizma Haber-karizmahaber.com

Rusya 5 ülkeyi daha hedefe koydu

23 Temmuz 2022 - 9:25
Rusya 5 ülkeyi daha hedefe koydu

Rusya kendisine karşıt politikalar yürüten ülkeler için oluşturduğu “hasım ülkeler” listesine 5 ülke daha ekledi. Listenin yeni hali hükümetten yapılan açıklama ile duyuruldu.

Flas… Flaş… Rusya 5 ülkeyi daha hedefe koydufacebook sharing button

Rusya’nın kendi aleyhinde politikalar yürüten ülkelere karşı oluşturulan “hasım ülkeler” listesini genişletiyor. Rusya’dan bugün yapılan açıklamada, “hasım ülkeler” listesine yeni ülkelerin eklendiği açıklandı.

Açıklamada, “Hükümet, yurt dışındaki Rus konsolosluk ve diplomatik misyonlarına dostça olmayan eylemlerde bulunan yabancı devletlerin listesini güncelledi. Listeye Yunanistan, Slovenya, Slovakya, Hırvatistan ve Danimarka eklendi” ifadeleri kullanıldı.

DİPLOMATİK TEMSİLCİLİKLERE SINIRLAMA

Listeye alınan ülkelerin diplomatik temsilciliklerde görev yapacak personel sayısına sınırlama getirildiği vurgulanarak, “Yeni kararnameye göre Yunanistan’a 34, Danimarka’ya 20, Slovakya’ya 16 kişilik sınır getirildi” ifadelerine yer verildi. Slovenya ve Hırvatistan’ın ise temsilciliklerinde hiç personel bulunduramayacağının altı çizildi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, geçtiğimiz yılın nisan ayında “hasım ülkeler” kararnamesini imzalamıştı. Rusya tarafından oluşturulan “hasım ülkeler” listesine ilk olarak geçtiğimiz yılın mayıs ayında Amerika Birleşik Devletleri ve Çekya eklenmişti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.